Sokol Stodůlky má nový trávník

  • 16. září 2019,
  • 14:46,
  • PRAHA 13,
  • Lukáš Kubát

Stodůlky mají nové travnaté hřiště nad Základní školou Kuncova. Po rekonstrukci za přispění městské části ho otevřel místní Sokol. A za nový pažit byli rádi jak místní hráči, tak i fotbaloví diváci.

Reklama

Novým travnatým pažitem se může pochlubit fotbalový tým Sokol Stodůlky. Otevřít ho přišel předseda Tělovýchovné jednoty společně se starostou MČ Praha 13.

"Původně tady byl běžecký ovál, to hřiště bylo škvárové. Postupně se dodělávalo, pak tady byla umělá tráva a podobně. A teď se povedlo, i za přispění hlavně Sokola, že je tady nové travnaté hřiště," řekl David Vodrážka, starosta MČ Praha 13.

"Musela se udělat nová závlaha, nové odvodnění, navezla se nová zemina, veškeré elektroinstalace na kropení, máme tady takové velké buňky, do kterých sbíráme dešťovou vodu, abychom mohli co nejvíce zalévat," řekl Václav Sailer, předseda TJ Sokol Stodůlky.

Malí fotbalisté, kteří na trávníku zrovna trénovali, si ho moc pochvalují.

anketa

Sokol Stodůlky má celkem 13 týmů všech věkových kategorií.

"Máme A, B a C tým, máme dorosty, máme mladší a starší žáky a přípravek máme tolik, že jsme tady jedni z nejlepších z okresu. Máme přes 300 dětí a hlásí se nám teď tolik, že naši trenéři mají třeba 30 dětí na každý trénink," řekl Václav Sailer.

"Praha 13 se stále rozrůstá, máme více než 65 tisíc obyvatel, tím pádem i více dětí, a rozhodně chceme, aby si mohly najít nějakou aktivní činnost. Fotbal je jedním z nejpopulárnějších sportů v ČR, takže se nabízí, že fotbal podporujeme právě proto, aby se děti netoulaly po sídlištích a mohly hrát třeba fotbal na kvalitním povrchu," řekl David Vodrážka.

Nový pažit si vyzkoušel i místní A tým, který sehrál utkání 1.A třídy s Čechií Smíchov. Domácím se ale nové hřiště pokřtít výhrou nepodařilo a prohráli 2 : 1.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu