Děti v MŠ Večerníček mají nové hřiště

  • 16. září 2019,
  • 15:32,
  • PRAHA 13,
  • Jan Varga

Děti z Mateřské školy Večerníček v Praze 13 mají nové dětské hřiště. To jim ve spolupráci s místní radnicí postavila společnost Mercedes, která sídlí v městské části. Do jeho podoby mohla promlouvat sama mateřská škola.

Reklama

Nadšené děti z MŠ Večerníček v Praze 13 pobíhají sem a tam a kopou do balónu. Mají totiž radost z nového dětského hřiště, které mají nově k dispozici. Nechal ho postavit místní zaměstnavatel - společnost Mercedes.

"Jsme rádi, že můžeme i do tohoto sektoru investovat pro ty malé děti, kde těch sponzorů není mnoho. Není to úplně skvělé komerční využití pro každého, ale na druhou stranu, když můžeme, tak určitou část finančních prostředků věnujeme do této oblasti," řekl Josef Mařík, zástupce sponzora stavby.

Projekt výstavby nového hřiště iniciovala MČ Praha 13. 

"Je to určitě dobrý příklad spolupráce, protože je tady investor, který se rozvíjí v Praze 13, nějakým způsobem tady ovlivňuje život, ať už pozitivně, tak i v některých negativních věcech, co se týká výstavby a podobně. Na druhou stranu je to firma, která si uvědomila, že je potřeba to nějakým způsobem kompenzovat," řekl David Vodrážka, starosta MČ Praha 13.

Požadavky na to, jak má hřiště vypadat, si mohla určit sama mateřská škola. Ta kladla důraz hlavně na víceúčelové využití a také na bezpečnost.

"Především jsme chtěli, abychom měli víceúčelové hřiště. Už jenom proto, že tady máme děti, které navštěvují fotbalový kroužek, takže aby měly kde trénovat, kde hrát. Potřebovali jsme, aby to splňovalo bezpečný povrch, aby si děti neublížily při pádu," řekla Růžena Bečková, ředitelka MŠ Večerníček.

Praha 13 spolupráci s místními firmami považuje za důležitou a podobné projekty bude iniciovat i do budoucna.

"Já si myslím, že v Praze 13 v tomto děláme maximum, oslovujeme i místní větší firmy, jestli by nějakým sponzorským darem přispěly, abychom ta hřiště mohli dělat na míru, tedy jak si sami ředitelé a děti přejí," řekla Marcela Plesníková, místostarostka MČ Praha 13.

Povrch hřiště je z gumového materiálu. Přímo na něm jsou vyobrazeny části, které mohou posloužit i k dalším pohybovým aktivitám. MŠ Večerníček postupně zvelebuje celý venkovní prostor. Už dříve se jí podařilo získat prostředky na nové dětské mlhoviště.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu