V DDM Stodůlky otevřeli rodinnou zónu Radka

  • 4. listopadu 2019,
  • 22:24,
  • PRAHA 13,
  • Jan Varga

V Praze 13 otevřeli rodinnou zónu Radka. Ta umožní rodičům trávit v centru se svými dětmi volný čas. Radka také nabídne hernu nebo miniškoličku.

Reklama

Malým dětským koncertem se otevřela nová rodinná zóna Radka v Praze 13. Prostor v Domě dětí a mládeže Stodůlky nabídne rodičům možnost trávit v něm se svými dětmi volný čas např. při čekání na starší sourozence, kteří do domova docházejí v rámci kroužku.

"Veřejnost, která by si nás chtěla najít, má dveře otevřené. Může si zde svoje dítě nakrmit, přebalit, může se s mladším sourozencem chvíli pozdržet, pohrát si. Je tam základní vybavení v kuchyni, tedy ohřát si jídlo, připravit nějaký jednoduchý pokrm nebo se prostě jen chvíli ohřát," řekla Jana Šimánková, ředitelka DDM Stodůlky.

Nový vybavený prostor nechala pro rodiče zařídit MČ v rámci nové koncepce rodinné politiky, která počítá s dalšími projekty a aktivitami pro rodiny až do roku 2024.

"Právě tady jsme vytvořili prostor, který umožní maminkám s dětmi v odpoledních hodinách se věnovat dětem, sobě navzájem, sdílet zkušenosti. Je to v době, kdy maminky mají třeba větší dítě tady v domečku. Než aby musely odcházet, dojde tady k naplnění toho jejich času nějakou smysluplnou aktivitou," řekla Marcela Plesníková, místostarostka MČ Praha 13.

"Velkou část těch opatření chceme směřovat právě na podporu aktérů v rodinné politice. A DDM je jeden z těch klíčových a hlavních pro nás. Sami vidíte, že těch předškolních oddělení je tady celá řada, rsp. těch možností, co mohou rodiče tady využít," řekl Petr Surový, odd. prevence a rozvoje soc. služeb MČ Praha 13.

V rámci setkání s rodiči také vedení MČ pokřtilo nové logo rodinné zóny a připravena byla ochutnávka tématicky ozdobeného dortu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu