• Načítám...
>

Nouzový stav postavil strážníky do zcela nové situace

  • 31. července 2020,
  • 12:54,
  • PRAHA 13,
  • David Wilczek

Práce městské policie zejména na začátku koronavirové pandemie byla poměrně náročná. Komplikace strážníkům přinášely neustále změny vycházející z vládních nařízení. Většina obyvatel však jejich dodržování respektovala.

Reklama

Na jaře musela městská policie kromě běžné činnosti také dohlížet na dodržování vládních nařízení spojených s koronavirovou pandemií. Strážníci se tak dostali do zcela nové situace, kdy byli nuceni se rychle adaptovat a reagovat na změny. Své o tom ví i strážníci na Praze 13. 

"Nebylo to vůbec jednoduché, protože se opatření svým způsobem dost často měnila. Takže i pro veřejnost bylo velice komplikované to nějakým způsobem správně uchopit. Bylo to komplikované i pro strážníky a obecně pro policii, protože z počátku nikdo ani pořádně nevěděl kdo, co a jakým způsobem má kontrolovat," uvedl Hynek Svoboda, ředitel Městské policie MČ Praha 13.

"Nejvíce jsme se museli zaměřit na kontrolu nošení roušek, a to především v MHD. Zpočátku ale prakticky všude. Kontrolovali jsme dodržování rozestupů nebo naopak shlukování se lidí. A také jsme chodili na kontrolu prodejen, zda dodržují to, co mají," popsala Jana Konečná, vrchní strážmistr Městské policie MČ Praha 13.

Specifickou skupinou byli lidé bez domova. Na ty se museli strážníci zaměřit nejvíce. Patří totiž mezi rizikové skupiny, kde hrozí nekontrolovatelné šíření nákazy. Nejhorší obavy se naštěstí nenaplnily. 

"Práce s nimi je specifická, protože jsou většinou pod vlivem alkoholu a ne úplně vždy i spolupracují. Rozdávali jsme jim roušky, protože oni je samozřejmě neměli," dodala Jana Konečná.

Během nouzového stavu obdrželi strážníci velký počet hlášení spojených s porušováním vládních nařízení. Většina z nich však byla neoprávněná. 

Náročnou práci a nelehkou situaci městské police v této nelehké době ocenili i místní obyvatelé. Ti jim z vděčnosti zasílali  potraviny a jídlo. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu