• Načítám...
>

V Praze 13 vznikne nové P+R parkoviště

  • 8. prosince 2021,
  • 22:26,
  • PRAHA 13,
  • Dagmar Kopečková

Slavnostním poklepáním na základní kámen odstartovala stavba nového parkovacího domu P+R Nové Butovice v Praze 13. V rámci šestipodlažní budovy bude k dispozici celkem 379 nových parkovacích stání. Parkoviště by mělo být v provozu do poloviny roku 2023.

Reklama

V Praze bude postaveno další P+R parkoviště. Konkrétně půjde o nový parkovací dům Nové Butovice v Praze 13. Stavba byla zahájena slavnostním poklepáním na základní kámen. 

"My v Praze 13 nemáme parkovací zóny, já je dlouhodobě nepodporuji. My jsme si udělali průzkum mezi obyvateli, kde většina nepodporuje vznik parkovacích zón a to z toho důvodu, že když uděláte parkovací zónu a nenabídnete alternativu parkování někde za peníze, tak to ztrácí smysl. Proto podporujeme vznik nových parkovišť a parkovacích domů a pak je možné pro rezidenty MČ vytvořit parkovací zóny, aby měli kde zaparkovat svoje automobily," řekl David Vodrážka, starosta MČ Praha 13.

Parkovací dům bude stát v ulici Petržílkova v těsné blízkosti metra Nové Butovice. Budova bude mít šest podlaží a nabídne stání pro 379 aut.

"Bude to rozdělené půl napůl pro rezidenty a pro přijíždějící, takzvané P+R parkoviště. Tedy dojíždějící, kteří zde zaparkují a přestoupí na metro. Z té poloviny bude i několik míst pro imobilní občany a také zde bude několik míst pro dobíjení elektromobilů," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy. 

Součástí budou i cyklostojany pro celkem 20 kol. Městská část považuje výstavbu P+R parkovišť za velmi přínosnou.

"Je to jakási kombinace, musíte lidem nabídnout alternativu, aby mohli parkovat, potom samozřejmě můžete zase vyžadovat, aby jezdili více MHD a podobně a to si myslím, že je cesta," řekl David Vodrážka, starosta MČ Praha 13.

Náklady na vybudování parkovacího objektu jsou vyčísleny na 292,7 milionů korun bez DPH. P+R parkoviště Nové Butovice by mělo být uvedeno do provozu do poloviny roku 2023.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu