• Načítám...
>

Praha 13 pořídila stálou sběrnou schránku na staré mobily

  • 20. června 2024,
  • 7:53,
  • PRAHA 13,
  • Kristýna Svobodová

Praha 13 pořídila sběrnou schránku na staré mobily. Jejich odevzdáním veřejnost přispěje na dobrou věc, tentokrát konkrétně na Jedličkův ústav.

Reklama

150 starých nebo nefunkčních mobilních telefonů nastřádali občané Prahy 13 v rámci březnové akce Recykluj mobil a nasbírali tak největší množství tohoto odpadu z celé metropole. Radnice se proto rozhodla pořídit do atria úřadu na staré mobily schránku už nastálo.

"Ukázalo se, že to má smysl, protože z každého toho mobilu se dává 10 korun na dobrou věc, to znamená na Jedličkův ústav v tomto případě. Nechali jsme tady za mnou udělat ze starých PET láhví na 3D tiskárně takovou schránku, do které se ty mobily mohou odevzdávat," řekl David Vodrážka (ODS), starosta MČ Praha 13.

Sběr starých a nepoužívaných mobilů je pak především ekologickou záležitostí. Většina těchto telefonů totiž putuje k recyklaci.

"Mobil obsahuje celou řadu zejména cenných drahých kovů, od kobaltu, niklu, baterie to v sobě obsahují, takže všechny tyto věci, které se týkají těch drahých kovů a podobně, jsou využity potom v další recyklaci a dokonce i ty plasty. Využije se z toho skoro vše," řekl David Vodrážka (ODS), starosta MČ Praha 13.

Řada lidí má ale obzvlášť ke starším modelům telefonů téměř osobní vztah a nevyužité mobily jim tak často zůstávají v šuplíku. Jenže právě recyklace tohoto materiálu je důležitá. Šetří se totiž příroda, ze které se jinak drahé kovy musí opakovaně těžit.

"Každý najde doma nějaký starý mobil, takže to tady může ekologicky odevzdat na radnici a přispěje na dobrou věc," řekl David Vodrážka (ODS), starosta MČ Praha 13.

Pokud se recyklace v atriu radnice osvědčí i dlouhodobě, vedení městské části zváží instalaci recyklačních schránek také na polikliniky.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu