Praha 13 zasadila strom pro Olgu Havlovou

  • 23. dubna 2018,
  • 19:48,
  • PRAHA 13,
  • Kristýna Svobodová

Vedení městské části Praha 13 ve spolupráci s Nadací Olgy Havlové symbolicky zasadilo ve Stodůlkách strom. Stalo se tak u příležitosti nedožitých 85. narozenin této významné české osobnosti.

Reklama

U příležitosti nedožitých 85. narozenin sází stromy po celé ČR Nadace dobré vůle Olgy Havlové. Tentokrát jedlý kaštan našel své místo v pražských Stodůlkách. 

"Kvůli tomuto výročí jsme se rozhodli celý rok pojmenovat Rokem Olgy Havlové a věnovat řadu akcí právě památce paní Olgy. A jednou z největších akcí je sázení 85 stromů Olgy Havlové po celé ČR," řekla Monika Granja, ředitelka nadace Výbor dobré vůle Olgy Havlové. 

"Nadace Olgy Havlové je určitě pojem. Olga Havlová, jako první dáma, byla také pojmem, takže jsme chtěli, aby to místo bylo dostatečně důstojné, a to si myslím, že je. Je to vlastně v centru Prahy 13 kousek od kostela, kousek od bývalého statku, který zde byl, takže je to místo, které není úplně tuctové a myslíme si, že sem tento strom na počest této první dámy patří," řekl David Vodrážka, starosta MČ Praha 13. 

"Málo si připomínáme dobré příklady a málo oslavujeme to, co bychom oslavovat měli. Paní Olga Havlová byla velice výjimečná osobnost," řekl Pavel Jaroš, místostarosta MČ Praha 13. 

"Ona vždy dokázala rozeznat kde je co potřeba a nebála se zapojit se do toho a připojit další lidi. Ona uměla dovést jakoukoliv akci do konce, jakýkoliv nápad zrealizovat, takže když se stala první dámou, hned věděla, že by mohla tu svou pozici použít k něčemu dobrému, někomu pomoci," řekla Monika Granja. 

K akci se může připojit kterékoliv město či obec. Těmi příštími budou třeba Brno nebo Český Krumlov.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu