ZŠ Trávníčkova se pyšní novou školní jídelnou

  • 23. ledna 2019,
  • 15:55,
  • PRAHA 13,
  • Lenka Castillo

ZŠ Trávníčkova ve třinácté městské části má zbrusu novou jídelnu. Nové prostory včetně moderní kuchyně byly pro zhruba 550 strávníků postaveny asi za půl roku. Projekt za 62 miliónů dokončila MČ za podpory magistrátu.

Reklama

V kompletně nové jídelně se budou moci už od 4. února stravovat děti ze ZŠ Trávníčkova a ZŠ Lužiny. Praha 13 pro ně, s přispěním Magistrátu hl. m. Prahy, vystavěla nové prostory včetně zmodernizované kuchyně. 

"Tímto bych chtěli poděkovat jak stavební firmě, tak zaměstnancům školy, panu řediteli a žákům, protože to pro ně určitě nebylo jednoduché, realizovat něco takového v průběhu výuky a školního roku. Ale myslím, že výsledek stojí za to, že se to povedlo," řekl David Vodrážka, starosta MČ Praha 3. 

"Jsem nadšený, těšíme se, moc děkujeme MČ, magistrátu, všem, dílo se podařilo," řekl František Hanzal, ředitel ZŠ Trávníčkova. 

Příprava některých pokrmů bude časově úspornější a pohodlnější díky novému přístroji. 

"Vaří se v tom přílohy, které se dají poté rozmixovat třeba na bramborovou kaši, nebo se používá na zapečené těstoviny," řekl Petr Zdrubecký, kuchař.

Odpadne tak technická manipulace s gastro nádobím. 

"Tento nový prostor nám umožní určitě to školní stravování posunout zase někam jinam a trochu výš," řekl František Hanzal. 

Kuchyně, včetně jídelny, která splňuje současné trendy, vyšla na 62 milionů korun. Nachází se samostatně vedle školní budovy. Oba objekty jsou však průchozí. 

"Je tady ještě část pro ZŠ Lužiny, kde se musel udělat speciální prostor, protože jsou tam děti, které vyžadují speciální péči," řekla Marcela Plesníková, místostarostka MČ Praha 13. 

Praha 13 v průběhu posledních 2 let postavila již 2 samostatné jídelny. Ta první stojí při ZŠ Kuncova. V prostorách, kde byly jídelny původně, tak vzniknou nové třídy a byty pro učitele.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu