Policisté informovali seniory o osobní bezpečnosti

  • 15. února 2019,
  • 17:48,
  • PRAHA 13,
  • Jan Varga

Policisté informovali seniory z Prahy 13 o bezpečnosti. Na přednášce, kterou uspořádala městská část, ukázali preventisté modelové situace, ve kterých se mohou lidé ocitnout v nebezpečí a poradili jak se jim vyhnout.

Reklama

Díváte se na záběry skryté kamery, které vzbudily velký zájem na internetu. Zlodějka na nich okrádá seniorku poté, co se jí podařilo vetřít k ní domů. Právě tyto a další odstrašující příklady přišli seniorům ukázat preventisté PČR, aby je varovali před nepozorným chováním.

"Mám tu videospoty, kde bych chtěla ukázat různé situace, do kterých se mohou dostat. Jedná se o bezpečí jak doma, tak na ulici. Potom tady máme ještě nějaké audiospoty, které natočila policie v rámci prevence a osobního bezpečí seniorů. Mám tu i pár záznamů z kamer z konkrétních případů, které jsme řešili," řekla Michaela Reichertová, preventistka KŘP hl. m. Prahy.

Policisté ukázali seniorům situace, za jakých mohou být napadeni, okradeni nebo podvedeni. Varovali je nejen před osobním kontaktem s podezřelými osobami ale také s podomními prodejci a obchodníky na telefonu. 

"Senioři jsou velmi zranitelnou skupinou obyvatel ve vztahu ke kriminalitě. Už jsme v loňském roce pořádali cyklus preventivních přednášek Senior akademie ve spolupráci s Městskou policií. Tentokrát pořádáme jednorázovou přednášku ve spolupráci se státní policií," řekl Jan Morčuš, koordinátor sociální prevence MČ Praha 13. 

Sami preventisté byli překvapeni, jaký velký zájem přednáška u seniorů vzbudila. MČ počítá s tím, že se tato setkání pro seniory budou v různých obměnách opakovat i v budoucnu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu