Na ZŠ Bronzová děti soutěžily angličtině

  • 21. března 2019,
  • 11:59,
  • PRAHA 13,
  • Kristýna Svobodová

Na Základní škole Bronzová se konal další ročník soutěže v anglickém jazyce, který děti prověřil rovnou v několika disciplínách. Celá soutěž probíhala hravou formou a zúčastnilo se jí několik škol.

Reklama

Na ZŠ Bronzová v Praze 13 se sešlo kolem 150 dětí. Probíhal tady totiž už 19. ročník soutěže v anglickém jazyce. O titul nejšikovnějšího angličtináře se tady utkali žáci 5. ročníku ze 38 základních škol z celé ČR.

"Žáci jsou rozděleni do 6 skupin. V každé skupině plní určité úkoly. Je to taková kompilace všech těch znalostí, které v té 5. třídě by měli dobří angličtináři znát," řekl Nikolaj Hladík, ředitel ZŠ a RJV Bronzová.

Na každém stanovišti tak děti plnily různé úkoly. Hodnotilo se třeba porozumění textu nebo četba a správná výslovnost. Celá soutěž byla ale pojata zábavnou formou.

"Třeba na stanovišti, které je tady za mnou, jmenuje se Word search, takže děti vyhledávají v osmisměrce slova podle daného tématu. Pro letošní rok jsme zvolili ovoce a zeleninu. Jejich úkolem je vyhledat, označit a bezchybně přepsat. Pokud splní, dostanou maximální počet bodů, pokud ne, bodů je méně," řekla Vladislava Šváchová, vedoucí metodického sdružení AJ.

"Já jsem rád, že tato základní škola pořádá už 19. ročník této soutěže. Je to pro ty mladší ročníky, takže oni se s tím jazykem ještě seznamují. Je dobré, že je to děláno touto zábavnou soutěžní formou. Městská část to dlouhodobě podporuje," řekl David Vodrážka, starosta MČ Praha 13.

Celá soutěž trvala několik hodin. Všechny soutěžící hodnotila odborná porota z řad učitelů angličtiny nebo rodilých mluvčích.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu