Praha 13 zrekonstruovala sídlištní hřiště

  • 21. března 2019,
  • 12:00,
  • PRAHA 13,
  • Kristýna Svobodová

Městská část Praha 13 chce podpořit sportovní aktivitu dětí z pražských sídlišť. I proto vedení radnice nechalo kompletně zrekonstruovat hřiště ve vnitrobloku na Velké Ohradě. Další projekty jsou v přípravách.

Reklama

Ve vnitrobloku ulice Jánského v Praze 13 mají děti a mládež nově zrekonstruované hřiště. To nechalo opravit vedení MČ.

"Tato lokalita, ty vnitrobloky, byly vždy určeny k tomu, aby tady probíhaly sportovní aktivity, aby tady byla hřiště. My jsme zrekonstruovali a zrevitalizovali jak toto hřiště, tak hřiště ve vedlejším vnitrobloku, aby zase mohlo nějakou dobu kvalitně sloužit," řekl David Vodrážka, starosta MČ Praha 13.

"Myslím si, že to je určitě lepší. Je to všechno novější, jsou tady nové koše, je to fajn, může sem jít každý sportovat. Je lepší mít více takových míst, aby se nemuselo stále dojíždět na jedno," řekl Ondřej Holzbach, místní obyvatel.

Výraznou proměnou na hřišti prošel hlavně popraskaný asfaltový povrch, který byl nahrazen pohodlnějším a více odolným tartanem. Nové je také oplocení nebo lavičky. 

"Sami víme, že nám stoupá počet obézních dětí, nesportujících. Já, jelikož mám na starost školství, tak i vím z řad pedagogů, že tento trend tady opravdu je," řekla Marcela Plesníková, místostarostka MČ Praha 13.

"Chystáte se třeba i na další hřiště?"

"Samozřejmě. Máme už hotové některé projektové dokumentace. Všechno je to ale o penězích. Část peněz dá MČ a budeme se potom znovu obracet na magistrát, zda by nám zase formou nějaké dotace nepřispěl," řekla Marcela Plesníková.

Celková rekonstrukce hřiště ve vnitrobloku v ulici Jánského přišla MČ, za přispění Magistrátu hl. m. Prahy, na 4,5 milionu korun.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu