Praha 13 ocenila učitele

  • 29. března 2019,
  • 14:12,
  • PRAHA 13,
  • Jaroslav Šetlík

V rámci Dne učitelů ocenili zástupci radnice Prahy 13 více než 30 učitelů. Ty nominovali ředitelé základních a mateřských škol, které městská část zřizuje.

Reklama

28. březen je Dnem učitelů. Praha 13 se k oslavě tohoto dne přidala a její zástupci ocenili vybrané učitele z mateřských a základních škol.

"My vždy necháme na ředitelích a pedagogickém sboru, aby si vybrali toho konkrétního pedagoga v rámci té své skupiny a školy. Vůbec nezasahujeme do toho, že bych já, nebo kolegové z radnice, určoval, kdo získá ocenění nebo ne," řekl David Vodrážka, starosta MČ Praha 13.

I přes to musí oceňovaní učitelé splňovat několik kritérií. Např. pracovat ve školských zařízeních Prahy 13 minimálně 15 let.

"A samozřejmě jsou to i pedagogické zásluhy, tedy můžeme říci, že kritériem je i práce s dětmi a někdy i taková na nadstandardní práce. Ale říkám, ten výběr je čistě na ředitelích škol," řekla Marcela Plesníková, místostarostka MČ Praha 13.

Oceněno bylo celkem 32 pedagogů ze škol, které zřizuje tato MČ.

anketa

"Je to pro mě taková symbolická tečka za tím, že Praha 13 se snaží skutečně, ve srovnání s jinými zřizovateli, o to, aby školství bylo prioritou. A je prioritou na Praze 13. Takže to beru tak, že se tady oceňují učitelé, kteří skutečně 15 let minimálně pro tu Prahu 13 pracují a odevzdávají to nejlepší, co dokážou Praze 13 dát. Vážím si toho velice a děkuji," řekl Pavel Petrnoušek, ředitel ZŠ Kuncova.

Ocenění učitelé si ze slavnostního okamžiku odnesli plaketu s podobiznou J. A. Komenského, pamětní diplom a finanční odměnu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu