• Načítám...
>

Koncert ZUŠ Hostivař zaplnil katedrálu sv. Víta

  • 20. prosince 2019,
  • 11:49,
  • PRAHA 15,
  • Jaroslav Šetlík

Žáci ZUŠ Hostivař spolu se svými učiteli, rodiči i prarodiči vystoupili v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Zazněla tradiční Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. Tu letos spolu s českým sborem zazpívali i žáci partnerské školy z Německa.

Reklama

Katedrálou sv. Víta se už potřinácté rozezněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. A to v podání ZUŠ Hostivař. Koncert i letos pořádala MČ Praha 15.

"Já, jako starosta Prahy 15, i s kardinálem Dukou, nad tím máme záštitu. Je potřeba říci, že ZUŠ Hostivař, kde pan ředitel Stárek toto všechno organizuje, patří velký dík a samozřejmě i všem vystupujícím a těm, kdo to organizují," řekl Milan Wenzl, starosta MČ Praha 15.

Nejznámější česká mše zazněla v podání žáků ZUŠ Hostivař, jejich rodičů, prarodičů i učitelů.

"My jsme na škole založili akademii pro seniory. To je akademie, kde nabízíme studium v uměleckých oborech seniorům. A dnes večer je zajímavostí i to, že přijede z partnerské školy Städtische Musikschule Passau z Německa 31 zpěváků, kteří se naučili českou Rybovu vánoční mši v češtině a budou ji dnes zpívat s námi. Oni minulý rok slavili 120. výročí založení své školy a rozhodli se, že na počest toho založení školy a na počest našeho partnerství se naučí naši mši v češtině. Tak já jim budu moc držet palce," řekl Jiří Stárek, ředitel ZUŠ Hostivař.

Koncert byl určený nejen pro obyvatele Prahy 15, ale i pro širokou veřejnost.

"Když sem všichni přijdeme, tady z nás opadne, řekl bych, takový ten stres, který máme celoročně. A už víme, že už nás čeká jen to krásné, že už nás čeká vánoční stromeček, kapr, bramborový salát a ty dárky. A to je na tom to úžasné," řekl Milan Wenzl.

MČ bude v této tradici pokračovat i příští rok a předvánoční čas opět zpříjemní Pražanům tímto koncertem.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu