Řepy slavily čarodějnice

  • 30. dubna 2019,
  • 16:30,
  • PRAHA 17,
  • Lukáš Kubát

Do pražských Řep, stejně jako do jiných městských částí, doletěly poslední dubnový den čarodějnice. Oslava se tradičně konala na louce před úřadem městské části a kromě opékání buřtů nechyběla třeba soutěž o nejlepší masky.

Reklama

Pálení čarodějnic spojené s pestrým kulturním programem. Tak si užívali tradiční oslavu filipojakubské noci v Řepích.

"Čarodějnice oslavujeme každoročně tím, že rozdáváme dětem buřty, budeme zapalovat malé ohníčky, v pul 6 zapálíme velikou vatru a máme tady na pódiu vystoupení našich žáků, soutěže o nejlepší masku - dětskou a dospělou, takže si myslím, že ti lidé, kteří sem chodí, už ví, co je čeká," řekla Jitka Synková, starostka MČ Praha 17.

O úvodní vystoupení programu se postaraly cvičenky Aerobik klubu Řepy. A pak už si mohli všichni užívat příjemné slunečné počasí a propečené buřtíky.

"Všichni jsme si přáli, aby nebylo takové počasí, jako včera, to znamená, že celý den propršelo a dnes je úžasný den, takže jsou všichni venku a na ty naše akce chodí každý rok více a více lidí," řekla Jitka Synková.

Jedním z vrcholů odpoledne byla soutěž o nejlepší masky a čarodějnic se na ní sešlo opravdu velké množství. Všechny se na svůj den patřičně vyzdobily.

anketa

Nejlepší masky si stejně jako výherci nejrůznějších soutěží odnesly odměny od městské části.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu