V Praze 17 rozsvítili vánoční stromek

  • 2. prosince 2019,
  • 23:24,
  • PRAHA 17,
  • Kristýna Svobodová

Vánoční strom rozsvítila i Praha 17. Součástí slavnostního zahájení adventu v městské části byl i hudební doprovodný program. Návštěvníkům zazpívaly pěvecké sbory řepských škol.

Reklama

Světelný řetěz a velké zlaté koule ozdobily vánoční strom v ulici Makovského naproti OC v pražských Řepích. Společně s dětmi ze zdejší ZŠ ho tady rozsvítila starostka Prahy 17 a před první adventní nedělí tak v MČ pomohla navodit vánoční atmosféru.

"Je tady bohatý program. A ti, co přišli společně s námi rozsvítit stromek, se mají na co těšit. Rozdáváme tady čaj pro příchozí a jsou tady i stánky s drobným občerstvením a nápoji," řekla Jitka Synková, starostka MČ Praha 17.

Pohodovou sváteční atmosféru dotvářelo také několik vystoupení. V rámci slavnostního programu zazpívaly koledy a notoricky známé vánoční písně např. děti z MŠ Socháňova nebo žáci ZŠ Generála Peřiny. Celé akci přihlížely desítky lidí a místních a bylo vidět, že je tradiční akce ani letos nezklamala.

anketa

V minulosti, podobně jako řada jiných MČ, i Praha 17 vánoční strom kupovala. V posledních několika letech vedení radnice rozsvěcí několik desítek metrů vysoký živý smrk, který roste přímo v ulici Makovského. Radnice tak prý šetří kapsu i české lesy.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu