KC Průhon se pyšní sbírkou tažných ptáků

  • 12. prosince 2019,
  • 23:01,
  • PRAHA 17,
  • Blanka Holoubková

Jak poznat tažné ptáky a kdy kam směřují? Na to vám odpoví výstava v KC Průhon v Praze 17. V těchto dnech máte možnost ji navštívit.

Reklama

Ptáci a jejich tahové cesty. To je název výstavy, kterou je v těchto dnech možné navštívit v Praze 17.

"Výstava byla financována z prostředků spolku Zažít Řepy. Spolek Zažít Řepy je financován buď drobnými sponzorskými dary, nebo z grantů," řekl Josef Dirbák, kurátor výstavy.

Výstava v KC Průhon představuje klasické tažné druhy ptáků a jejich tahové cesty. Zobrazuje mapy, kudy létají, a popis jak takové ptáky poznat.

"Jsou tady i vycpaniny, čili dermoplastické preparáty, u řady druhů jsou i jejich kostry, aby člověk k fotografii si dokázal i přiřadit velikost toho zvířete, aby to bylo celé dohromady takto postavené," řekl Jan Farkač, Řepská zoologická skupina.

Výstava zobrazuje také 53 druhů opeřenců, kteří hnízdí přímo v Řepích, případně se tu vyskytují. A co je cílem výstavy?

"Nabídnout dětem našich ZŠ, ale i dospělým, jejich rodičům, možnost podívat se za oponu přírody, za takovým zvláštním zázrakem, že ptáci od nás odlétají a také se k nám vracejí a dlouho se netušilo proč, kam a jak. A až s novými zobrazovacími metodami se ty migrace dají i zjišťovat, tedy pomocí kroužkování ptáků a zpětných odchytů. A to už se činí 120 let, takže letos slavíme 120. výročí založení kroužkování ptáků a jejich výzkumu tímto způsobem," řekl Jan Farkač.

V KC Průhon můžete tuto výstavu navštívit až do konce ledna 2020.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu