Hasiči v pražských Řepích mají novou cisternu

  • 12. listopadu 2018,
  • 22:50,
  • PRAHA 17,
  • Kristýna Svobodová

Sbor dobrovolných hasičů v pražských Řepích dostal nový zásahový vůz. Konkrétně se jednalo o CAS T815-7. U slavnostního předání nové velkokapacitní cisterny byly i naše štáby.

Reklama

Po dlouhých 16 letech dostali dobrovolní hasiči z pražských Řep novou automobilovou stříkačku. Nová velkokapacitní cisterna nahradila tu původní po 31 letech služby v Praze. 

"Jako každý starší kousek už vykazovala své poruchy. A když byla možná ta obměna, tak jsme vybírali podvozek a celou tu velkokapacitní cisternu tak, aby odpovídala současným stavům a trendům, které tady v rámci burzy našeho okolí jsou," řekl Lubomír Spálenka, velitel Sboru dobrovolných hasičů Řepy. 

Do vývoje nového vozidla se tedy zapojili i samotní hasiči. Díky tomu má nová T815 také třeba plně automatizovanou převodovou skříň. 

"My jsme šli cestou toho, že už jdeme do plného automatu, aby ten řidič se věnoval skutečně jen tomu řízení a nemusel se zabývat ještě řazením a neobtěžovalo ho to při dalších činnostech," řekl Lubomír Spálenka. 

Moderní vůz zafinancoval Magistrát hl. m. Prahy dotací 7,5 milionu korun. MČ pak na nákup vozidla poskytla 230 tisíc korun.

"Hlavní město Praha dává peníze na sbory dobrovolných hasičů, protože cítí, že bez dobrovolných jednotek bychom tu požární bezpečnost hl. m. Prahy určitě nestačili zavládnout," řekl Rostislav Guth, ředitel Odboru krizového řízení MHMP. 

"Já jsem velmi ráda, že se podařilo sboru dobrovolných hasičů v Řepích získat takovouto velkokapacitní cisternu. Já bych popřála, aby cisterna co nejdéle sloužila, aby měla co nejméně výjezdů a aby se všichni vždy ve zdraví vrátili zpátky," řekla Jitka Synková, starostka MČ Praha 17.

Nová velkokapacitní cisterna se v Řepích rozhodně nudit nebude. Jen za loňský rok zdejší sbor dobrovolných hasičů zaznamenal kolem 70 výjezdů.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu