• Načítám...
>

Letňanská radnice řeší převod bytů

  • 29. července 2022,
  • 11:16,
  • PRAHA 18,
  • Dagmar Kopečková

Praha 18 aktuálně řeší změnu vlastnických poměrů u některých bytů u parku Stará náves. Byty by totiž měly být převedeny na jejich obyvatele. Samotný převod ale není tak jednoduchý.

Reklama

Stará náves je jedním z nejoblíbenějších míst v pražských Letňanech a okolí zdejšího parku patří mezi populární lokality pro bydlení. A právě zde byly, zhruba před 20 lety, postaveny i čtyři bytové domy, jejichž vlastníky jsou částečně jak samotní obyvatelé, tak i městská část.

"V rámci Staré návsi, bytového družstva, řešíme převod majetkového podílu, neboť hlavní město Praha svěřilo městské části padesát jedna procent v tomto bytovém družstvu. Městská část se s bytovým družstvem v červnu 2002 zavázala smluvně v tom smyslu, že převede tento majetkový podíl do vlastnictví družstva," vysvětlil Martin Halama, radní MČ Praha 18.

Převod se měl podle smlouvy uskutečnit po 20 letech. Městská část aktuálně hledá cestu, jak změnu vlastnických poměrů řádně uskutečnit. Vedení radnice totiž narazilo na komplikaci. 

"Lhůta dvacet let právě dobíhá a jednáme s předsedou bytového družstva, potažmo s bytovým družstvem, o převodu. Problém je v tom, že ve smlouvě je nešťastně napsáno, že převod má být uskutečněn za cenu veškerých nákladů spojených s převodem, a to s péčí řádného hospodáře a podle zákona o hlavním městě Praze tak úplně nelze," dodal Martin Halama, radní MČ Praha 18.

Bytové družstvo nabídlo městské části 5000 korun za bytovou jednotku. V této chvíli Praha 18 čeká na stanovisko hlavního města. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu