Na Novoměstské radnici se konala soutěž vín

  • 4. června 2019,
  • 12:57,
  • PRAHA 2,
  • Natálie Forsterová

Odborníci i laická veřejnost měli v červnu možnost ochutnat ta nejlepší vína z Čech. Na Novoměstské radnici se totiž konala již potřetí soutěž o ta nejlepší vína z této oblasti. Akce se zúčastnila také starostka druhé městské části.

Reklama

Ta nejlepší vína z Čech mohli lidé ochutnat na Novoměstské radnici. V červnu se tam totiž konala soutěž o nejlepší víno z této oblasti. 

"Předávání Cechu českých vín se koná už poněkolikáté. Je to vždy jistá tradice, která souvisí s Novoměstskou radnicí, protože to Nové Město, Vinohrady, Praha 2 má tradici i vzhledem ke Karlu IV," řekl Albert Kubišta, ředitel Novoměstské radnice.

"Přijela jsem z Vinařství pod Radobýlem, což je v Žalhosticích u Litoměřic. Naše víno byste určitě poznali podle toho, že se vyznačuje regionálním charakterem. Necháváme vína co nejvíce přírodní na historických místech na Rodobýlu," řekla Lucie Popovič, manažerka vinařství.

"Já jsem přijel z vesnice hned vedle Mělníka. Jsem specifický tím, že hrozny, ze kterých já vyrábím vína, pocházejí až z Prahy nebo z Benátek," řekl David Chocholatý, vinař.

"Když se řekne víno, většina lidí si představí Moravu. Toto je ale výjimečné tím, že jsou tu vína pouze z Čech - z Mělníka, Roudnice, Litoměřic, Mostu, Karlštejna, Kutné Hory a z dalších oblastí. A samozřejmě i z Prahy," řekl Stanislav Rudolfský, předseda Cechu českých vinařů.

"Tato soutěž je pro Prahu 2 důležitá proto, že i my tam máme svá želízka v ohni. A to vína z naší vinice Grébovky, která se nachází v Havlíčkových sadech. A skutečně naše vína z této vinice se vždy velmi dobře umístila i v této soutěži, takže já budu doufat, že to dobře dopadne i v tom letošním ročníku," řekla Jana Černochová, starostka MČ Praha 2.

A i letos víno z Grébovky sklidilo úspěch. Absolutním vítězem se ale nakonec stal Tramín červený z Mělníka, který do soutěže přihlásilo středisko České zemědělské univerzity.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu