Na náměstí Míru se slavilo koncertem

  • 16. září 2019,
  • 15:47,
  • PRAHA 2,
  • Lukáš Kubát

U příležitosti 140 let od povýšení Královských Vinohrad na královské město a 135 let založení Římskokatolické farnosti u sv. Ludmily pořádala Praha 2 speciální koncert. V rámci něho vystoupil Kühnův dětský sbor nebo Dvořákův symfonický orchestr.

Reklama

Slavnostní koncert zaplnil náměstí Míru. Ten se konal u příležitosti 140 let od povýšení Královských Vinohradů na královské město a 135 let od založení Římskokatolické farnosti u sv. Ludmily.

"Mně se to zdá naprosto logické, že to je v takovém krátkém časovém úseku od sebe, protože naši předchůdci věděli, že pokud chtějí mít funkční město, tak kromě radnice musí mít kostel, kromě kostela musí mít školu, kromě školy je zapotřebí, aby se i obyvatelé té příslušné části měli kde bavit. Takže vznikl Národní dům na Vinohradech a Vinohradské divadlo," řekla Jana Černochová, starostka MČ Praha 2.

"Město je tělo, kostel je duše. A tělo bez duše nemůže být. Takže tato akce, která tady dnes večer je, je opravdu symbiózou města a církve. A tak to má být," řekl Jakub Karel Berka, farář farnosti u kostela sv. Ludmily.

Na koncertě vystoupil Kühnův dětský sbor doprovázený Dvořákovým symfonickým orchestrem. Koncert v samotném centru Prahy pod širým nebem byl pro obě uskupení nezvyklým zážitkem.

"My víme, že tramvaje jezdit budou, to nelze zastavit, i ten důležitý okruh, který je tady pro auta. Ale nějak to zvládneme. Má to zase svůj půvab, tyto koncerty, a je to zase něco úplně jiného než sedět v koncertním sále ve smokingu," řekl Jaroslav Vodňanský, dirigent Dvořákova symfonického orchestru.

Během koncertu zazněly skladby od Bohuslava Martinů, Antonína Dvořáka nebo i česká státní hymna.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu