Klub Milady Horákové slaví 30 let své činnosti

  • 2. března 2020,
  • 17:53,
  • PRAHA 2,
  • David Wilczek

V prostorách radnice Prahy 2 je připravena výstava s názvem Třicet let činnosti Klubu dr. Milady Horákové. Návštěvníci se blíže seznámí s veškerými aktivitami klubu, který se snaží o hlubší poznávání dějinného kontextu. Záštitu nad expozicí převzalo vedení druhé městské části.

Reklama

Proces se skupinou Milady Horákové, byl největší a nejvýznamnější vykonstruovaný politický proces v komunistickém Československu. Celkově bylo obžalováno 639 lidí. Uděleno bylo 48 doživotních trestů  a 10 trestů smrti. Popravě neunikla ani Milada Horáková, která se naásledně na to stala symbolem protikomunistického odboje a odporu.

gerojš

Od této doby uplynulo 70. let. Prostorách Prahy 2 tak mohou zájemci vidět výstavu s názvem Třicet let činnosti Klubu dr. Milady Horákové.

"Má své místo v naších novodobých dějinách jako statečná žena, která vzdorovala dvěma totalitám. Navíc byla s Prahou 2 úzce spjata. Narodila se zde, vyrostla, studovala, byla zde pokřtěna a dokonce se zde i vdala," prozrazuje místostarosta MČ Prahy 2,  Jaroslav Šolc. 

Členové klubu studují život a dílo této silné osobnosti, ale i filozofické a mravní zásady, které vycházejí z učení T. G. Masaryka. 

"Zajišťujeme besedy. Jsou to rozhovory s lidmi, kteří jsou pamětníky té doby. A dětem přibližují tuto dobu. členka klubu," říká členka klubu Jitka Titzlová.   

Činnosti klubu jsou však mnohem širší. Kromě výstav a besed taktéž vydává populárně vědecké práce a snaží se o hlubší poznávání dějinného kontextu a vyplňování bílých míst v naší novodobé historii.

"Děláme jak přednáškovou činnost tak publicistickou. Tedy vydáváme i knížky ," doplňuje členka klubu Jitka Titzlová. 

Výstava je pro zájemce přístupná v první patře radnice druhé městské části a to každý pracovní den do 27. března.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu