• Načítám...
>

Praha 2 pokračuje v opravách chodníků

  • 21. května 2020,
  • 15:29,
  • PRAHA 2,
  • Jan Varga

Praha 2 letos pokračuje v opravách povrchu chodníků na území městské části. Pokračují práce na výměně sítí v pražský Vinohradech a v druhé polovině roku se pak počítá s dokončením rekonstrukce chodníků ve Vyšehradské ulici. Jen loni se podařilo v Městské části opravit šest a půl tisíce metrů čtverečních chodníků.

Reklama

Praha 2 také letos pokračuje v rekonstrukcích chodníků, které opravu potřebují nejvíce. V tuto chvíli se pracuje ve vinohradských ulicích, kde pokračuje plošná výměna sítí a v druhé polovině roku se počítá s pokračováním výměny povrchu chodníků v ulici Vyšehradská.

"Pokračujeme na Vinohradech s plošnou výměnou sítí, od ulice Šumavská po ulici Kladská. Bude se rekonstruovat celá ulice Moravská a tady dole v Podskalí je v plánu dorekonstruovat Vyšehradskou ulici a začít rekonstruovat Oldřichovu ulici. Tím, že se snažíme suplovat tu koordinaci, kterou by měl zajišťovat magistrát nebo TSK, tak chceme, aby ty práce obtěžovaly co nejméně," říká místostarosta MČ Praha 2 Jan Korseska (ODS).

 v loňském roce bylo nutné koordinovat hlavně práce na Vinohradech, kde zároveň probíhala výměna sítí a bylo potřeba synchronizovat práce s Technickou správou komunikací hl. m. Prahy. Během minulého roku radnice v rámci celé Prahy 2 opravila celkem šest a půl tisíce metrů čtverečních chodníků.  

"My jako městská část investujeme do obnovu chodníku ročně řádově čtrnáct milionů korun. Ty peníze jsou na dva způsoby, jeden je kompletní oprava a druhý pak dílčí oprava do půl metru čtverečního, kdy tomu říkáme raporty. I tam dáváme peníze, protože my ty dírky nemáme rádi, takže orpavdu máme opatření, že se to dláždí do dvaceti čtyř hodin od nahlášení," dodává Jan Korseska (ODS), místostarosta MČ Praha 2.

Harmonogram letošních prací naleznou zájemci na internetových stránkách městské části nebo na facebookovém profilu, zároveň platí, že v případě změny bude městská část informace aktualizovat. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu