Hřiště U Vodárny patřilo parkuru

  • 31. července 2020,
  • 10:23,
  • PRAHA 2,
  • Lukáš Kubát

Děti z Prahy 2 se sešly na oblíbeném hřišti U Vodárny, kde pro ně bylo připraveno sportovní odpoledne. Městská část společně s klubem Beztíže tu pořádala parkurový a cirkusový workshop a účast byla více než dobrá.

Reklama

Na hřišti U Vodárny pořádala Praha 2 společně s klubem Beztíže sportovní odpoledne pro děti.

"V dnešní odpoledne se uskuteční jednak parkurový workshop s profesionály z In Motion Academy,a jednak také cirkusový workshop s lidmi z Cirqueonu. Tato akce je pro veřejnost od šesti až šestadvaceti let věku zdarma. Koná se v přirozeném prostředí, tam kde se velká část pražské mládeže schází. Je to tak i kvůli trampolíně, na které mají dostatečné volnočasové vyžití," popsal Matouš Knapp, koordinátor terénních akcí Beztíže.

"S Beztíží spolupracujeme dlouhodobě a jsem za to moc rád, protože právě takový den, jako je ten dnešní, je skvělou příležitostí pro děti a mládež k využití volného času. Čím více takových akcí bude tím lépe. Je léto a mnoho dětí zůstává v Praze. Potřebují nějaké volnočasové aktivity a toto je skvělá příležitost," uvedl Michal Zuna, radní MČ Praha 2.

Právě Beztíže pořádá nejrůznější aktivity pro mladé lidí, kteří jsou ohroženi rizikovými jevy. Vedle sociálních služeb poskytuje klub Beztíže další preventivní programy, které mladé lidi rozvíjejí, informují a pomáhají jim hledat vlastní identitu.

"Mládeži nabízíme bezpečný prostor  k rozhovorům například o rodině, o škole. Nabízíme jim podporu ve všech oblastech jejich života. Také nabízíme velké množství volnočasových aktivit. Vedle  toho jsme se také po koronavirové krizi zaměřili na individuální doučování. Ve spolupráci se školami například podporujeme děti, které měly ve škole špatné známky, problémy s prospěchem," doplnil Matouš Knapp, koordinátor terénních akcí Beztíže.

Další akce v parku U Vodárny bude ve čtvrtek 6. srpna. Od 14:30 do 18 hodin se tu uskuteční Den s městskou policií.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu