• Načítám...
>

Architektonická soutěž hledá novou podobu parku

  • 27. února 2021,
  • 15:43,
  • PRAHA 2,
  • Jaroslav Šetlík

Praha 2 se chystá i v letošním roce na rekonstrukci parků. Jedním z nich bude Park U Hradeb. O jeho nové podobě rozhodne architektonická soutěž.

Reklama

Park U hradeb v Praze 2 čeká rekonstrukce. Nový vzhled tohoto prostranství bude vycházet z výsledků architektonické soutěže, která v těchto dnech probíhá.

"Ten záměr už má městská část poměrně dlouhou dobu, nicméně teď to teprve vypadá, že se to daří v tom nejlepším slova smyslu posouvat a my věříme, že to dojde ke zdárné realizaci. Je to krásné a velmi romantické místo na velmi stěžejním bodě, protože propojuje Vinohrady, dá se říci Nusle a Albertov. Je to takové zapomenuté a klidné místo," říká místostarosta MČ Praha 2, Jan Kolář.

"Soutěž byla vyhlášena, v současné době soutěžící pracují na zhotovení soutěžních návrhů, které by měli odevzdat 19. března. Předpokládejme, že v následujících 14 dnech se porota sejde k hodnotícímu zasedání, poté doporučí zadavateli oceněné a případně odměněné návrhy a někdy začátkem dubna by pak zadavatel s největší pravděpodobností vyhlásil výsledky," dodává architekt Radek Kolařík.

Vedení radnice má jasnou představu o koncepci tohoto místa. Sloužit má primárně k relaxaci a odpočinku.

"Doufáme, že tady najdou využití všechny generace - od dětí s nějakými netradičními herními prvky až po seniory. Plánujeme i nějakou malou zahradní restauraci s venkovním posezením. To bychom byli rádi, kdyby se tu objevilo," říká místostarosta MČ Praha 2, Jan Kolář.

Revitalizace čeká ale i další parky v Praze 2. V letošním roce by měla být například zahájena druhá etapa úprav parku Folimanka, kde vznikne volnočasový areál. Práce budou pokračovat i v Riegrových sadech.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu