• Načítám...
>

Praha 2 pokračuje v sérii koncertů

  • 24. listopadu 2021,
  • 17:21,
  • PRAHA 2,
  • Jaroslav Šetlík

Praha 2 i nadále pokračuje v sérii koncertů. Lidé se tak mohou těšit nejen na tradiční adventní koncerty, ale i pravidelné akce. S těmi plánuje městská část pokračovat i v příštím roce.

Reklama

Praha 2 i nadále pokračuje v sérii koncertů, které městská část připravila pro své obyvatele. Ti mohou pravidelně zavítat například do příjemného prostředí Bastionu, kde si mimo hudebního zážitku mohou vychutnat i skvělý výhled.

"Dneska je jeden z koncertů cyklu Hudba na hradbách, který se odehrává tady na Bastionu novoměstských hradeb a je to jeden z cyklu, které městská část Praha 2 pořádá. Další bych zmínil ty v Gröbeho vile, kde se konají každý měsíc koncerty spíše vážné muziky. V létě děláme takový festival Hudební léto v parcích a naopak v době adventní koncerty v kostelích. Samozřejmě je toho hodně, ale doba covidová nám do toho zasahuje, takže nevíme co, kdy, kde, jak všechno bude," říká místostarosta MČ Praha 2, Jaroslav Šolc.

Koncerty jsou v Bastionu pořádány pravidelně každý měsíc. Městská část také připravuje sérii adventních koncertů.

"Letos budou adventní koncerty tři, doufejme. Bude to jednak v Bazilice svatého Petra a Pavla, v kostele u svatého Štěpána a tady Nanebevzetí Panny Marie a Karla Velikého v sousedství. Jsou tam různá tělesa, sbor, komorní hudba s varhanami a podobně," dodává místostarosta MČ Praha 2, Jaroslav Šolc.

Vše závisí na současné pandemické situaci a aktuálních vládních nařízeních. V případě, že by musela být některá z akcí zrušena, je městská část připravena odvysílat koncerty v online podobě či ze záznamu z loňského roku. S hudebními akcemi hodlá Praha 2 pokračovat také v roce 2022.

"Další pololetí začneme pravidelnými koncerty v Bastionu, Gröbeho vile, v létě zase Hudební léto v parcích a tak dále," říká místostarosta MČ Praha 2, Jaroslav Šolc.

Nejbližší akce, které Praha 2 pořádá včetně termínů, jsou pravidelně aktualizovány na webových stránkách městské části.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu