• Načítám...
>

Praha 2 si připomněla Operaci Anthropoid

  • 18. června 2022,
  • 17:25,
  • PRAHA 2,
  • Jaroslav Šetlík

U příležitosti 80. výročí Operace Anthropoid uspořádala Praha 2 několik akcí. Jedna z nich se konala na Karlově náměstí. Na návštěvníky čekal dobový vojenský tábor s prezentací výcviku a vybavení československých parašutistů a československých pozemních jednotek ve Spojeném království.

Reklama

Druhá městská část připravila sérii akcí k osmdesátému výročí Operace Anthropoid. Jedna z nich se konala i na Karlově náměstí. Pro návštěvníky tu byl připravený celodenní program.

"Právě v tento den před osmdesáti lety, byli zabiti naši parašutisté, kteří se bránili v kryptě kostela svatého Cyrila a Metoděje. A dneska jsme se tady sešli, protože na Karlově náměstí je postaven dobový tábor z roku 1942, kde se návštěvníci mohou podívat, jak naši parašutisté byli cvičeni, bude tady i ukázka výcviku, jaké zbraně používali, jak byli ošetřováni, jak se vařilo v té době. A toto všechno právě díky Československé obci legionářské," řekla Alexandra Udženija, starostka MČ Praha 2.

Praha 2 zároveň představila také rozšířenou publikaci, která se týká Operace Anthropoid.

"My jsme před pěti lety vydali publikaci a šli jsme po stopách těch hrdinů, našich sousedů, lidí na Praze 2, kteří pomáhali nejenom parašutistům, ale právě v druhé světové válce a měli něco do činění s Heydrichiádou, s Anthropoidem. A protože jsme došli k nějakým novým poznatkům, tak jsme tuto publikaci doplnili o tyto historické události a o nové lidi, na které se přišlo, že také pomáhali a vydali jsme ji znovu. Je to publikace, kterou vydala prvně moje předchůdkyně Jana Černochová a já doufám, že se bude všem tato doplněná publikace líbit," řekla Alexandra Udženija, starostka MČ Praha 2.

Na akci zavítala také ministryně obrany a bývalá starostka Prahy 2 Jana Černochová, která spolu s dalšími řečníky slavnostně zahájila program.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu