• Načítám...
>

Na Festival sportu na Dvojce zavítalo více než tisíc dětí

  • 21. června 2024,
  • 13:30,
  • PRAHA 2,
  • Ondřej Švec

Městská část Praha 2 uspořádala další ročník u dětí tak oblíbeného Festivalu sportu. Na této akci se prezentovaly desítky sportovních oddílů se svými sporty. K vidění a hlavně k vyzkoušení byl například florbal, pozemní hokej, basketbal, nejrůznější tance a bojová umění, mezi kterými nechybělo ani aikido. Smyslem akce bylo dětem prezentovat vybrané sporty, které Dvojka nabízí a ukázat jim, jakým způsobem můžou trávit svůj volný čas. Jde to totiž i jinak než jenom u mobilů, tabletů a počítačů.

Reklama

V největší sokolovně na světě, v pražských Vinohradech, proběhla akce s názvem Festival sportu pro Dvojku, kterou uspořádala a podpořila městská část Praha 2. 

„Je tady široký výběr jak z individuálních sportů, tak z těch kolektivních, ať už je to florbal, basketbal, pozemní hokej a z těch individuálních například i biatlon, který by málokdo čekal v centrální městské části. Je tady nově také jóga, takže je opravdu z čeho vybírat. Já bych klidně mohl vyjmenovat všech dvacet, ale určitě bych i tak na některé zapomněl,“ vysvětluje místostarosta městské části Praha 2 Michal Zuna (TOP 09).

Festival sportu navštívilo více než tisíc dětí ze základních škol v Praze 2, které tak měly širokou nabídku sportů, ze kterých mohly vybírat. Nezapomnělo se ani na bojová umění, mezi kterými bylo i aikido, které si zakládá na dokonalém propojení fyzické aktivity a psychické harmonie.

„Aikido je zajímavé v tom, že v něm nejsou žádné soutěže, žádné vyhrávaní, žádné prohrávání, což je také moc dobré pro mnohé děti. Druhá věc, která je zajímavá je, že nejde o to zvítězit nad tím druhým, ale spíše o vzájemnou komunikaci a o vzájemném společném řešení toho problému, toho konfliktu, který vzniká,“ říká trenér z Aikido Praha Vinohrady Martin Švihla.

Děti v aikidu ale samozřejmě také zápasí. Naučí se tak bránit, používat své tělo a chránit svůj prostor. To vše se mohou naučit bez přílišného stresu, který řadu sportů kvůli soutěživosti provází. Ale na Festivalu sportu stejnak o soutěživost ani tak nešlo, spíš o to se zabavit a smysluplně využít volný čas.

„Určitě je lepší, když přijdou domů ze školy a dále navštěvují nějaké sportovní aktivity a sportovní kroužky, než když přijdou ze školy, hodí batoh do rohu, vezmou tablet, mobil nebo počítač a mohou takto něco udělat. A to nejen pro své zdraví, ale také pro společnost, protože sport má spoustu pozitivních návyků,“ zmiňuje Michal Zuna (TOP 09), místostarosta městské části Praha 2.

Děti se mohly na celkem 22 stanovištích s jednotlivými sporty seznámit a pokud je některý z nich natolik zaujal, mohly se na něj třeba i přihlásit. 

„Většinou to není o tom, že by se děti domluvily s organizacemi, že chtějí začít, ale mohou si přenechat nějaké kontakty, mohou si vzít letáčky a domluvit se doma s rodiči, že zrovna ten sport, který si dnes na Vinohradech vyzkoušely, je baví a že by chtěly v září nastoupit,“ uzavírá místostarosta městské části Praha 2 Michal Zuna (TOP 09).

Podle obrovského zájmu dětí z Prahy 2 bylo vidět, že řeči o tom, že děti nic nedělají, tloustnou a jenom sedí u tabletů, mobilů a počítače, minimálně tady na Dvojce neplatí a dost možná řada z nich hned po akci běžela domů za rodiči s prosíkem, aby je na září zapsali do jednoho z prezentovaných sportů. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu