Praha 2 má další chytrou lampu

  • 26. září 2018,
  • 17:42,
  • PRAHA 2,
  • Jaroslav Šetlík

Praha 2 slavnostně představila další chytrou lampu na svém území. V Jugoslávské ulici se díky ní můžeme pomocí wifi připojit k internetu, přivolat si pomoc nebo také dobít svůj elektromobil.

Reklama

Praha 2 má na svém území další chytrou lampu. Tu slavnostně představili v Jugoslávské ulici zástupci radnice. 

"V lednu jsme spouštěli 2 chytré lampy v parku Na Folimance a v Riegrových sadech. Vždy je to u dětského hřiště a tam nám fungují již od ledna," řekl Jan Korseska, místostarosta MČ Praha 2. 

Nová chytrá lampa je doplněna také o možnost dobíjení elektromobilů.

"Ta doba nabíjení je cca 3 hodiny z 0% na 80% baterie. Kdybyste měl elektromobil, nedobíjíte úplně do plna a nepřijíždíte s úplně vybitým autem, takže v průměru jsou ta auta na nabíječkách okolo hodiny," řekl Vojtěch Fried, vedoucí oddělení elektromobility PRE. 

Pro dobíjení elektromobilů jsou v blízkosti chytré lampy vyhrazena 2 parkovací místa.

"Tato 2 místa nejsou součástí modré zóny, takže jsou tady 2 místa vyhrazené pro elektromobily s délkou parkování 3 hodin, což vychází z výpočtů a průměrů toho, jak dlouho trvá nabití automobilu. Tady je potřeba si obstarat do auta parkovací hodiny a nastavit si tam příjezd tak, aby třeba i hlídka MČ mohla zkontrolovat, jestli tady to auto nestojí celý den," řekl Jak Korseska. 

Mimo dobíjení se prostřednictvím lampy přes wifi připojíte k internetu nebo si tlačítkem SOS můžete přivolat pomoc.

"Je to o tom, že nejen, že někdo bude něco provádět. Někdo se může dostat do prekérní situace, udělá se mu špatně, někdo omdlí. Takže tam je okamžitý kontakt na linku 112," řekl Jan Korseska. 

Dobít elektromobil pomocí chytré lampy si můžete v Praze 2 kromě Jugoslávské ulice také na Karlově náměstí před Novoměstskou radnicí nebo v Polské ulici.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu