Novoměstská radnice připravila pestrý program

  • 30. ledna 2019,
  • 14:45,
  • PRAHA 2,
  • David Wilczek

Novoměstská radnice je jednou z národních kulturních památek v Praze. Její historie je spojena se založením Nového Města pražského Karlem IV. roku 1348. V současné době slouží jako kulturní centrum. V prostorách se konají výstavy, vernisáže, ale i poznávací a zábavné programy.

Reklama

Přestože je Novoměstská radnice národní kulturní památkou, v jejích reprezentativních sálech se konají hlavně výstavy, koncerty, festivaly a různé společenské akce. Od 26. února do 14. března tu vystaví své práce žáci středních a vyšších odborných škol s uměleckoprůmyslovým zaměřením. 

"Co se týče galerijního prostoru ve věži, tam bude probíhat výstava Umělecký design 2019 pod záštitou Hellichovy školy," řekl Václav Beznoska, manažer produkce.

Od 6. do 24. března se mohou Pražané např. těšit na výstavu Grafik Jaroslava Václavíka a Lucie Voráčkové.

"Je to vlastně souborná výstava otce a dcery. Otec už nežije, je to vzpomínková výstava. Asi nejznámější jsou svými grafikami. To je skutečně věc, která je provázelo a je to jejich životní dílo," řekl Václav Beznoska.

23. března si na své přijdou i příznivci dobrého jídla. Ani tento rok totiž nebude chybět Festival delikátních chutí.

"Což je vlastně jeden z časově prvních food festivalů, kterým do jisté míry otevíráme sezónu. Tady se mohou návštěvníci těšit na spoustu drobných kulinářských zážitků od masa přes oříšky po vegetariánské věci. Když nám bude přát počasí stejně jako vloni, myslím si, že to bude stát za to. Toto je spíše věc odpočinková, aby se lidé naladili před začátkem jara do něčeho příjemného," řekl Albert Kubišta, ředitel Novoměstské radnice. 

Více informací o únorových a březnových akcích naleznou zájemci na webových stránkách Novoměstské radnice.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu