Vinohradskou ulici čekají dopravní omezení

  • 9. března 2019,
  • 1:10,
  • PRAHA 2,
  • Jaroslav Šetlík

Od soboty bude částečně uzavřena spodní část Vinohradské ulice. Automobilový provoz tu bude vedený jednosměrně ve směru z centra. Provoz tramvají bude zcela omezen. Uzavírka potrvá až do poloviny července.

Reklama

Od soboty 9. března se z důvodu rekonstrukce tramvajové trati uzavře spodní část Vinohradské ulice. Spolu s opravou úseku mezi ulicemi Škrétova a Sudoměřská tu vzniknou také bezbariérové přechody pro chodce a bezbariérové zastávky.

"Nedotkne se to jen obyvatel, kteří tady bydlí, ale všech Pražanů, kteří se pohybují po této vozovce. Myslím si, že ta příprava byla udělaná poměrně dobře a podrobně, takže jsou opravdu natrasované objízdné trasy," řekl Jan Korseska, místostarosta MČ Praha 2.

Auta budou v tomto úseku jezdit pouze v jednom směru a to z centra až po náměstí Jiřího z Poděbrad. V opačném směru bude provoz odkloněn od Flory přes ulici Slezská. Z náměstí Jiřího z Poděbrad povede objízdná trasa Mánesovou ulicí. S komplikacemi musí počítat také cestující městskou hromadnou dopravou. Odkloněny budou tramvajové linky č.11 a 23. Linka č. 13 bude zrušena a v denním provozu bude zavedena náhradní autobusová doprava X11.

"Udělalo se maximum pro to, abychom ty občany a ty lidi co nejméně zatížili. Takováto stavba vždy obnáší nějaký nekomfort," řekl Jan Korseska.

Oprava tramvajové trati je další fází rekonstrukce Vinohradské ulice. Její rozdělení do několika etap bývá často kritizováno.

"Ta koordinace je v tomto případě velice složitá, protože když se jedná o rekonstrukci celé ulice, tak jsou tam v podstatě až stovky dotčených aktérů, takže je to mnohem složitější na projednávání, na získávání všech povolení a u té tramvajové trati to tak složité není, to je liniová stavba, tu rekonstrukci potřebuje z důvodu bezpečnosti a bohužel ta ulice bude připravena k rekonstrukci až za dva roky," řekl Adam Scheinherr, náměstek primátora hl. m. Prahy.

Téměř dva kilometry dlouhý úsek spodní části Vinohradské ulice bude uzavřený až do poloviny července tohoto roku. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu