Praha 2 připravila pro přátele kultury akci 3 v 1

  • 26. března 2019,
  • 22:15,
  • PRAHA 2,
  • Lucie Sinková

Praha 2 připravila pro přátele kultury akci 3 v 1. V Nové galerii se konal jazzový koncert, proběhlo vyhodnocení ankety, do které se mohli zapojit členové klubu, a nechyběla komentovaná prohlídka absolventských děl studentů prof. Martina Mainera.

Reklama

Klub Dvojka pro přátele kultury slaví 3. výročí. Založen byl na jaře roku 2016 a v dnešní době má 450 členů.

"Vznik klubu byl inspirován již existujícími kluby v Praze 2. Jeden klub byl pro rodiče, druhý pro děti a seniory a kultura je taková věc, že si to zaslouží také svůj klub, protože má spoustu fanoušků," řekl Jaroslav Šolc, místostarosta MČ Praha 2.

Dvojka pro přátele kultury v rámci svého výročí přichystala akci 3 v 1. Návštěvníci si užili jazzový koncert a proběhlo také vyhodnocení ankety, do které se mohli členové klubu začátkem roku zapojit.

"Vlastně již podruhé jsme se ptali svých členů, jak jsou spokojení s činností klubu, jaké mají další nápady, jaké mají připomínky na zlepšení a myslím, že taková zpětná vazba je potřebná a užitečná," řekl Jaroslav Šolc, místostarosta MČ Praha 2.

A třetím bodem večera byla komentovaná prohlídka výstavy absolventských děl studentů profesora Martina Mainera.

"Teď jsme na výstavě Boys and Girls. My jsme výstavu dali dohromady, protože jsme chtěli udělat takové poděkování profesoru Martinu Mainerovi, který je učitelem všech vystavujících. Vybrali jsme žáky, které jsme považovali za úspěšné. Vzali jsme od nich jedno až tři díla a utvořili jsme kolekci asi 60 obrazů, které můžete vidět u nás v galerii," řekla Nina Hedwic, galeristka.

"Jsou tady lidé, kterým už je dnes přes 40 let a také současní studenti Akademie výtvarných umění," řekl Martin Mainer, kurátor výstavy.

Výstava v Nové galerii v Praze 2 potrvá do 18. dubna.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu