Jižní Amerika ovládla pražský Žižkov

  • 1. června 2018,
  • 17:15,
  • PRAHA 3,
  • Jaroslav Šetlík

Náměstí Jiřího z Poděbrad se opět po roce proměnilo v Latinskou Ameriku. Desítky prodejců tady nabízelo zboží ze zemí Jižní a Střední Ameriky. Návštěvníci mohli ochutnat jídlo i pití z těchto destinací a nechyběl ani bohatý doprovodný program.

Reklama

Energická, plná hudby a tance. Tak by se dala vystihnout latinská Amerika a milovníci exotických chutí a rytmů si tak díky festivalu Merkádo přišli na své.

"Kromě toho, že ten název sám o sobě znamená v češtině "trh", tak tady máme farmářské trhy plně obsazené Latinoameričany, dále tady máme x dalších prodejních stánků, z většiny to jsou Latinoameričané, kteří vaří nebo prodávají nějaké produkty, řemeslné výrobky a potom máme hudební a taneční program a výstavu," řekla Martina Kaňáková, organizátorka.

Merkádo a Praha 3 k sobě patří už pátým rokem a letos se festival také poprvé konal dva dny po sobě.

"Minulý ročník jsme cítili tu největší intenzitu toho, že se sem sjížděla celá Praha a chtěla zde zažít ten jihoamerický den a proto jsme se rozhodli, že to letos rozdělíme do dvou dnů, aby to náměstí bylo takové provzdušněné a všichni si to v klidu s rodinami užili," řekl Alexander Bellu, místostarosta MČ Praha 3.

Festival Merkádo není jen hudba a tanec, ale také jídlo a vaření.

"Každý rok máme takové své téma, které se většinou snažíme nějakým způsobem propagovat a teď jsme zvolili maso, protože máme takového našeho milého prodejce, se kterým jsme se domluvili, že bychom uspořádali workshop vaření, protože spousta lidí neví, jakým způsobem si upravit steak, takže ve čtvrtek i v pátek tady bude workshop vaření, jakým způsobem to připravit. Oni mají největší gril v České republice, na kterém připravují to hovězí," řekla Martina Kaňáková.

A to rozhodně není vše. Ochutnat jste mohli třeba brazilské nebo salvadorské maso a spoustu dalších pochoutek. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu