Žižkovské pivobraní se konalo už posedmé

  • 4. června 2018,
  • 17:01,
  • PRAHA 3,
  • Tomáš Mladějovský

Žižkovské pivobraní se konalo už posedmé. Žižkovské pivobraní se v parku Parukářka na Vrchu sv. Kříže konalo letos už posedmé. Milovníci dobrého piva tu mohli ochutnat lahodný mok čtyřiceti pivovarů a minipivovarů. Nechyběly tu ani silné a chuťově výrazné pivní speciály, něco dobrého k zakousnutí, řízná hudba a zajímavé akce pro děti a dospělé..

Reklama

Sedmý ročník Žižkovského pivobraní navštívily tisíce vyznavačů lahodného moku. Jedno však měli společné - dobrou náladu a chuť ochutnat z piva něco nového. 

"Letos se tu scházíme posedmé a jak vidíte, tak pivobraní se stalo velmi oblíbeným. Nás to velmi těší. Schází se tu nejenom Žižkované, což byla původní myšlenka, ale schází se tu lidé z celé Prahy a všimli jsme si, že je tu i spousta cizinců, kteří si to užívají. Je to zaměřené především na degustaci, protože tu nenajdete žádné klasické velké pivovary, které můžete najít v každé restauraci, ale minipivovary z celé ČR," řekla Michaela Luňáčková, tisková mluvčí MČ Praha 13. 

Kromě výborných piv z minipivovarů se tu také hrálo. A ne ledajak. Legenda českého rapu, kapela PSH, to tu rozbalila jako před 20 lety. 

"Já si tady pamatuji hospody, které už jsou dávno pryč, protože jsem vyrůstal tady v Jeseniově 37. Chodil jsem tím pádem pro pivo, padal mi pěna, klasický příběh. Upíjel jsem, když mi bylo 13. Pak jsem pivo dlouho nepil a zachutnalo mi až tak kolem 20, možná 22 let," řekl Mike Trafik, člen skupiny PSH. 

Sedmý ročník Žižkovského pivobraní ukázal, že Žižkované pivu skutečně rozumějí, a že jeho pití neberou jen jako osvěžující akt, ale jako opravdovou společenskou událost.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu