• Načítám...
>

Ve Žlutých lázních se konal kvadriatlon dvojic

  • 25. června 2018,
  • 17:55,
  • PRAHA 3,
  • Kristýna Svobodová

Sportovní zdatnost v několika sportovních disciplínách si v Praze ve Žlutých lázních mohli vyzkoušet dospělí i děti. Tradiční akce nabízela i takové soutěže jako hod diskem do golfového koše, lukostřelba nebo třeba závody na kánoích.

Stáhnout video
Reklama

V Praze ve Žlutých lázních se uskutečnil 5. ročník kvadriatlonu. Na start se postavilo více než 70 účastníků. Ti ve dvojicích poměřili své síly nejprve v plavání, střelbě na terč, na kánoi a nakonec na kole.

"Unikátní je to v tom, že ho jezdí zdraví a handicapovaní dohromady. Takže jsou tu lidé na vozíku, nevidomí, lidé s amputacemi a s jinými druhy postižení. A to, proč to děláme, je proto, abychom ukázali, že ten sport je opravdu pro všechny, že není potřeba se vymezovat nebo rozdělovat do skupin, a že můžeme fungovat jako jeden tým všichni dohromady," řekl Tomáš Pchálek, pořadatel závodu. 

Závodníci startovali vždy v několika skupinách a takřka okamžitě se vrhali do vody. Po 300 metrů plavání následovala 1,5 kilometrová plavba kánoí. Jakmile dvojice opustily hladinu Vltavy, čekala na ně biatlonová střelnice. 

"Aby to bylo bezpečné, tak ta střelnice je laserová, takže se nikomu nemůže nic stát. Nakonec si vezmou kolo a jednou ještě nahoru na Podolské nábřeží, kde mají uzavřenou silnici a jedou 5 okruhů, které dohromady dělají 12 kilometrů. Pak se na tom kole vrátí sem, kde začali, a tím to celé ukončí. Takže všechny ty disciplíny jsou za sebou a je to od startu do konce," řekl Tomáš Pchálek. 

"Říkala jsem si, jestli přežiji plavání, tak už všechno, protože ta voda je studená, počasí nám dnes moc nepřeje. Byli jsme s parťákem v té vodě provázáni, ale nějak to neklaplo, spíše jsme se do toho motali, takže to pro mě bylo asi nejtěžší. Potom, jakmile jsem byla z vody venku, jsem si řekla, že mám napůl vyhráno," řekla Gabriela Knapová, účastnice závodu.

"To, že člověk skončí na vozíku, neznamená, že končí život. Ten sport, myslím, lidi stmeluje. Vidíte to sama, jsou tu kluci, holky, lidé s amputací nebo my, kteří vůbec nechodíme, je to jedno," řekl Jiří Somr, účastník závodu. 

A právě to je také cílem Pražského kvadriatlonu. Tedy spojovat všechny sportovce bez ohledu na jejich handicap, pohlaví nebo věk. Proto také medaili dostali všichni účastníci závodu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu