Praha 3 hostila romský turnaj v malé kopané

  • 2. července 2018,
  • 14:07,
  • PRAHA 3,
  • Jaroslav Šetlík

Nejen týmy z Prahy, ale z celé ČR, proti sobě nastoupily v druhém ročníku turnaje romských týmů v malé kopané, který pořádala Sportovní asociace národnostních menšin ve spolupráci s třetí městskou částí.

Reklama

V pořadí 2. ročník romského turnaje v malé kopané hostila MČ Praha 3. Sportovně-relaxační areál Pražačka tak přivítal týmy nejen z naší metropole, ale také z celého Česka.

"Jedná se o turnaj malé kopané pro romskou komunitu nebo sociálně slabší děti, kdy MČ společně s organizací Buči a organizací Pro uspořádala tuto malou kopanou. Je to symbolicky v tuto chvíli, kdy se odehrává Mistrovství světa ve fotbale v Rusku, tak děti mají možnost prožít obdobné zážitky na našem malém hřišti," řekl Alexander Bellu, starosta MČ Praha 3.

MČ Praha 3 převzala záštitu nad celým turnajem a je na vzájemnou spolupráci náležitě hrdá. 

"Já jsem velmi potěšen, že jsem mohl převzít záštitu nad touto akcí. Z osobního hlediska si myslím, že je potřeba různé komunity propojovat, národnostní menšiny máme na Praze 3 a velmi vítáme tyto projekty," řekl David Gregor, místostarosta MČ Praha 3. 

Ve spolupráci s Prahou 3 turnaj organizoval občanský spolek Buči, který má mimo jiné za cíl umožnit zejména romům trvalé zaměstnání a tím pomoci vyřešit jejich sociální i životní situaci.

"Lidé by se měli setkávat, protože sport sbližuje národy a myslím si, že je škoda, že toho nevyužije třeba Viktoria Žižkov nebo jiné kluby, že se nepřijdou podívat, protože je tu spousta talentů," řekl Štěpán Kavur, občanské sdružení BUČI. 

A jak letošní ročník malé kopané hodnotí samotní organizátoři?

"Poučili jsme se z prvního ročníku, tak jsme vyladili chyby co se týče organizace, také toho, že v prvním ročníku se účastnily pouze družstva dospělých. Teď jsme to udělali i pro děti, což mělo velký ohlas, měli jsme tady 8 dětských týmů," řekl Josef Holý, Sportovní asociace národnostních menšin.

Vítězné poháry nejlepším týmům předal místostarosta Prahy 3 David Gregor, který také provedl slavnostní výkop finálového zápasu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu