• Načítám...
>

Praha 4 podporuje sběr použitého oleje

  • 30. září 2019,
  • 19:45,
  • PRAHA 4,
  • Jaroslav Šetlík

Praha 4 spouští provoz sběru použitých olejů. Prozatím ve zkušebním režimu. Obyvatelé mohou tuky ukládat do černých sběrných nádob, které jsou zatím rozmístěny na pěti stanovištích.

Stáhnout video
Reklama

Zkušební provoz sběru použitého oleje a dalších kuchyňských tuků spustila Praha 4. Černé sběrné nádoby umístila zatím na 5 stanovišť.

"Vedly nás k tomu 2 důvody. Jednak jsme měli podněty od občanů, jestli se něco takového chystá, že už se s tím někde jinde seznámili. To byl ten hlavní důvod. A potom i jako vodohospodář jsem toto chtěl prosadit, poněvadž dnes je tendence lít oleje jednak do výlevek a také do toalet," řekl Tomáš Hrdinka, radní MČ Praha 4.

To často způsobuje nemalé problémy nejen v čistírnách odpadních vod, ale také na kanalizaci.

"Olej je jeden z největších nepřátel kanalizace. Snižuje to průtočnost té kanalizace, v extrémních případech se ta přípojka může i ucpat a pak způsobuje velké problémy jak nám jako provozovateli, tak i tomu uživateli kanalizace," řekl Tomáš Mrázek, tiskový mluvčí PVK.

Pokud se sběr použitých olejů osvědčí, plánuje Praha 4 rozšíření kontejnerů i do dalších částí.

"Vyhodnotíme četnost, tedy to, jestli se ty nádoby zaplňují. Potom také to, jestli tím nejsou způsobeny nějaké negativní jevy, jestli tam lidé nelijí olej kolem nádob a neznečišťují okolí," řekl Tomáš Hrdinka.

Provoz kontejneru nestojí MČ ani korunu. Olej totiž sváží soukromá firma, která ho využívá k dalšímu zpracování.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu