Praha 4 zajistí pohřby opuštěným lidem

  • 15. listopadu 2019,
  • 16:28,
  • PRAHA 4,
  • Jaroslav Šetlík

Praha 4 zajistila pietní místo pro zemřelé bez pozůstalých. Lidé, kteří nemají rodinu, která by pro ně zajistila pohřeb, tak díky městské části, najdou místo posledního odpočinku na hřbitově Nusle. Radnice každoročně zajišťuje několik desítek sociálních pohřbů.

Reklama

Praha 4 ročně zajišťuje necelou stovku sociálních pohřbů. Za tímto účelem si od správy pražských hřbitovů pronajala hrobku na hřbitově Nusle.

"Po několika týdnech co jsme nastoupili na radnici jsme zjistili, že máme ve sklepě radnice uloženy urny s takovýmito pozůstalými. Takže s nápadem přišel pan kolega Svoboda a já ho od začátku nesmírně podporuji a myslím si, že i všichni mí radní. Měli bychom zachovávat úctu ke každému mrtvému, i když ho třeba neznáme. Když ho najdeme ležet někde na ulici, myslím si, že v tomto jsme si všichni rovni. Měli bychom se takto umět chovat," řekla Irena Michalcová, starostka MČ Praha 4.

Městská část tak vystrojí důstojný pohřeb lidem, kteří zemřeli na území Prahy 4 a ke kterým se nepřihlásili rodinní příslušníci ani jiní blízcí lidé.

"Myslím si, že každý lidský život je mimořádný, hodnotný dar a zaslouží si naši úctu. A když jsou tací, kteří se nepřihlásili ke svým zesnulým přátelům, příbuzným, kamarádům zde v Praze 4. Praha 4 se k nim hlásí a nabízí důstojné uložení," doplnil Josef Svoboda, místostarosta MČ Praha 4.

Urny tu budou uloženy po dobu pěti let. Pak by podle vedení Prahy 4 mohl být jejich obsah uren rozptýlen na pietní loučce o jejíž vybudování radní budou jednat.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu