V pražské Michli bourají problémové jesle

  • 16. prosince 2019,
  • 21:25,
  • PRAHA 4,
  • Ladislav Jakub

Z pražské Michle už brzo zmizí budova bývalých jeslí. Ta se v minulosti stala místem pro bezdomovce a narkomany. V současné době ji demoluje odborná firma. Na jejím místě by v budoucnu mohla stát například konzervatoř.

Reklama

Postrachem všech obyvatel pražské Michle se stala budova bývalých jeslí. Zdržovali se v ní totiž bezdomovci, squatteři a lidé závislí na drogách.

anketa

"My jsme dlouho bojovali s hlavním městem o to, aby skutečně došlo k demolici, protože to bylo jediné řešení, jak okolní obyvatele i vedlejší MŠ ochránit od toho nepořádku a rušení nočního klidu a snížení standardu bydlení," řekla Lucie Michková, zastupitelka MČ Praha 4.

Náklady určené na odstranění této stavby se pohybují kolem 20 milionů korun. Největším problémem ale bylo vyhnat nelegální obyvatele ven z areálu.

"My jsme před tím, než došlo k vyklízení té budovy, pomocí našich kurátorů i terénních služeb, které pracují na území Prahy 4, se snažili ty osoby mírumilovnou cestou dostat ven. Bohužel 3. prosince, kdy přišla firma a začala tu budovu vyklízet, jsme stejně požádali o součinnost PČR a městskou policii," řekla Lucie Michková.

Na místě má vyrůst nová budova.

"Dle dostupných informací tady mají být opět děti. Budou se tady učit umění, má tady být konzervatoř," řekla Lucie Michková.

Celá demolice by měla být dokončena do konce února.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu