Praha 4 přistoupila k dezinfekci úřadu

  • 6. dubna 2020,
  • 21:00,
  • PRAHA 4,
  • Lenka Castillo

Radní Prahy 4 přistoupili k dezinfekci prostor úřadu této městské části. Chtějí tím zabránit možnému šíření virového onemocnění COVID - 19. Dezinfekce radničních místností probíhá pravidelně od konce března.

Reklama

Aby se zabránilo roznášení bacilů v době, kdy se společnost potýká s nepříjemným virovým onemocněním, rozhodla se i Praha 4 pro další opatření. Tím je kompletní dezinfekce městského úřadu.

"Jelikož čisté prostředí výrazně eliminuje riziko šíření virů bakterií, tak v zájmu občanů a v zájmu našich zaměstnanců jsme přistoupili k tomu kroku, že dezinfikujeme tyto prostory, které veřejnost využívá hlavně cestou na úřad, do vedlejší polikliniky a do lékárny," informoval radní MČ Praha 4 Jan Hušbauer. 

Prostory se dezinfikují dvakrát týdně, a to vždy v pondělí a ve středu po úředních hodinách až do odvolání.

"Jedná se o prostory občanskosprávních agend, podatelny především, a společných prostor k nim příslušejících," doplnil radní Hušbauer.

Samotné čištění zabere asi třicet pět minut a provádí je firma, se kterou má úřad městské části dobré zkušenosti. Pracovníci používají k ošetření prostor polymerový dezinfekční přípravek neboli pětiprocentní roztok s nechlorovanou látkou. Přesto nebo právě proto musí být i oni sami dobře chráněni.

"V této práci se již chráníme ochrannými pomůckami, používáme na to ochranné brýle, respirátory, gumové rukavice a celotělový oblek, abychom byli kompletně krytí," řekl jeden z pracovníků firmy, která provádí dezinfekční servis.

"S touto firmou již máme zkušenosti nejen z dezinfekce prostor tady na úřadě, ale zároveň i s dezinfekcí prostor veřejných, mobiliářů a dětských hřišť," dodal Jan Hušbauer.

 Polymerová dezinfekce byla navržena pro použití prakticky ve všech částech veřejné sféry, rovněž ji lze využít i v domácnostech a průmyslu. 
Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu