• Načítám...
>

V Praze 4 se slavil Den zdraví

  • 15. září 2020,
  • 15:49,
  • PRAHA 4,
  • Lukáš Kubát

Den zdraví se slavil v Praze 4. Lidé se tak mohli v několika stáncích nechat vyšetřit a dopodrobna se seznámit se svým zdravotním stavem. Mnoho z návštěvníků využilo i rad, které jim nabízeli například výživoví specialisté.

Reklama

Na Pankráci u stanice metra pořádala Městská část Praha 4 Den zdraví. Na tento den mohl dorazit každý, kterému záleží na tom nejdůležitějším, co v životě máme.

"Jsem rád, že se dnešní akcí podařilo obnovit tradice Dne zdraví na Praze 4 po mnoha letech a že ta akce je takto velkorysá. Podařilo se nám domluvit pět zdravotnických zařízení, která se zde prezentují a občané si zde mohou nechat doslova udělat vyšetření zdarma od hlavy až k patě," řekl Tomáš Hrdinka, radní MČ Praha 4. 

Důkladně se vyšetřit přišla i paní starostka, Irena Michalcová.

"Nechala jsem si změřit hladinu cukru, kterou prý mám fantastickou a pak čekám na dobití baterek, aby mi mohli udělat stav mé pleti, kterou mám zničenou od opalování, tak uvidím, jak to dopadne. Je úžasné počasí, skvělá atmosféra a myslím si, že lépe to nemohlo vyjít. Já této akci přeji, ať se jí daří i v dalších letech," řekla Irena Michalcová. 

Hned se čtyřmi stánky na Den zdraví zavítali zdravotníci z Thomayerovy nemocnice.

"V prvním stánku je to taková osvěta a prevence rakoviny plic, druhý stánek se týká kurzu první pomoci, pak tady máme stánek s dárcovstvím krve pro zájemce, kteří by chtěli darovat krev u nás v Thomayerově nemocnici a poslední stánek je tady informace k onemocnění celiakie a měření cukru v těle," řekl Petr Sulek, mluvčí Thomayerovy nemocnice. 

Návštěvníci se mohli nechat změřit třeba i na speciální váze.

"Měříme váhu a zjišťujeme procento svalů, procento tuku - viscerální tuk," řekla Lucie Bartáková, studentka zdravotnické školy. 

I o děti bylo na Dni zdraví postaráno, když je bavili zdravotní klauni.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu