Praha 5 postavila moderní sportovní areál

  • 20. srpna 2019,
  • 22:32,
  • PRAHA 5,
  • Kristýna Svobodová

V pražských Hlubočepích vyrostl nový sportovní areál pro školy a veřejnost. Zakázku za více než 30 milionů korun iniciovala městská část Praha 5. Hřiště bude oficiálně otevřeno ještě letos během začátkem nového školního roku.

Reklama

S příchodem nového školního roku se žáci ZŠ na pražském Barrandově dočkají moderního sportovního areálu. Projekt už před 3 lety navrhlo předchozí vedení radnice. I za jejich podpory je modernizace sportoviště nyní téměř u konce.

"Barrandov je nejhustější aglomerací MČ Praha 5 a ta sportoviště prostě nebyla ve valném technickém stavu. Nachází se tu 2 největší základní školy. Proto došlo i k tomu, že předchůdci iniciovali tento projekt a navrhli modernizaci sportoviště ZŠ Barrandov II V Remízku," řekl Štěpán Rattay, radní MČ Praha 5.

Moderní sportoviště teď oproti původnímu areálu nabízí několik sportovních ploch určených k různým pohybovým aktivitám.

"Jsou tady ovály na běh, zároveň je tady dráha na in-line, je tady workoutový kout, basketbalové hřiště, samozřejmě fotbalové hřiště, rozběh na hod," řekl Štěpán Rattay.

Realizace projektu nového sportoviště ale čelila i několika komplikacím a hrozilo tak, že moderní areál nakonec vůbec nevznikne.

"Problém nastal s tím, že se v průběhu realizace ukázalo, že tady je nutné vytěžit škváru, která tady původně byla. To značně prodražilo celou akci. A nacházíme se, co se týká zákona o veřejných zakázkách, na samotných limitech toho, co zákon umožňuje, tím, že se navýšily ty práce," řekl Štěpán Rattay.

Celý projekt se tak z plánovaných několika týdnů protáhl na dlouhé 3 roky a z původních 24 milionů se prodražil na částku 31 milionů korun. Nyní je hřiště téměř hotové a otevřít by se žákům a následně i veřejnosti mělo 2. září od 9:00.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu