V Praze 5 slavily základní a mateřské školy

  • 14. října 2019,
  • 12:49,
  • PRAHA 5,
  • Jaroslav Šetlík

V Praze 5 se konal další ročník Slavnosti škol. Na akci se představily všechny mateřské a základní školy, které působí v páté městské části. Nechyběl ani doprovodný program, který byl zaměřený na prevenci proti kyberšikaně.

Reklama

Pěvecká vystoupení, prezentace výrobků a třeba i dobroty připravené žáky, učiteli a rodiči. To vše nabídl 3. ročník slavností škol z Prahy 5, který se konal v parku Portheimka.

"Já tomu říkám festival mateřských a základních škol. Znamená to, že na jednom místě se shromáždí a představí všechny naše základní a mateřské školy. Ale nejen ty. Také školy a školky, které jsou na našem území, na území MČ Praha 5, takže tu máme i nějaké umělecké základní školy nebo i střední školy. Takže je to vlastně přehlídka toho, které školy MČ Praha 5 na svém území má, a které svým obyvatelům nabízí," řekla Renáta Zajíčková, starostka MČ Praha 5.

Na akci byl také představený nový projekt Prahy 5 pod názvem Děti v síti. Ten má upozornit na možná rizika, která souvisí zejména s používáním sociálních sítí.

"Tuto problematiku diskutuji s lidmi ve svém okolí. V podstatě jsme si uvědomili, že osvěta, která se týká ochrany dětí v síti, protože to, co děti vidí v sítích, si ani ti rodiče neuvědomují. Na sítích jako je Instagram a další se prodávají elektronické cigarety, půjčky, dá se tam stáhnout pornografie. A ty děti jsou v tom mnohdy zdatnější než dospělí," řekl Jakub Blažek, předseda správní rady VIC MČ Praha 5.

"Chceme pracovat s učiteli, pak samozřejmě s rodiči a zejména s rodiči malých dětí, s rodiči dětí školkových. A potom přímo s dětmi, většinou s dětmi, které navštěvují základní školy na Praze 5," řekla Jana Frischmannová, ředitelka VIC MČ Praha 5.

I letošní ročník slavností škol doprovázelo hezké počasí a mimořádný zájem obyvatel Prahy 5.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu