Praha 5 informuje o nebezpečí na internetu

  • 28. listopadu 2019,
  • 22:12,
  • PRAHA 5,
  • David Wilczek

Od ledna příštího roku spustí Praha 5 informační kampaň zaměřenou na nebezpečí, která jsou spojena s užíváním internetu, jako jsou například kyberšikana nebo zneužívání osobních údajů a falešných profilů na sociálních sítích. Tento projekt bude zahrnovat i odborné přednášky, které jsou zaměřeny na všechny generace.

Reklama

Stále více lidí napříč generacemi tráví čas na internetu. Nejvíce ohroženou skupinou jsou děti a mládež. Na síti jsou totiž připojeni po většinu dne.

"Ty děti v tom fyzickém světě se skutečně nechtějí bavit s cizími lidmi. Bojí se, protože mají informace od rodičů o tom, že to nemají dělat, a dodržují to. Ale v tom kyberprostoru na síti nejsou děti takto ostražité. A pokud je osloví někdo přes messenger, ve hře, při chatu, emailem, tak ostražité nejsou a běžně komunikují," řekl Ondřej Penc, koordinátor prevence KŘP hl. m. Prahy.

Mnoho rodičů i některé školy tak volí formu zákazu užívání mobilních telefonů či počítačů. Podle preventistů je však tento postoj kontraproduktivní.

"Pokud něco zakážeme, tak zdánlivě to dítě plní náš zákaz, není na mobilu, není na internetu, ale to dítě touží po tom tam být, takže si najde cestu jinde. A najde si ji tam, kde my nemáme kontrolu. Zatímco kdybychom mu dovolili ten přístup doma, tak víme co dělá a můžeme ho zkontrolovat," řekl Ondřej Penc.

Praha 5 se proto rozhodla od ledna příštího roku spustit informační kampaň s názvem S nadhledem na síti zaměřenou na nebezpečí spojená s užíváním internetu, jako jsou např. kyberšikana, zneužívání osobních údajů nebo podvodníci, kteří se skrývají za falešnými profily na sociálních sítích. Projekt je určen nejen dětem, ale i rodičům a učitelům.

"To osobní setkání mezi třeba odborníky a samozřejmě našimi dětmi, mezi odborníky a dospělými lidmi. Budou to samozřejmě webové stránky i jiné komunikační kanály. Určitě o tom budeme psát v časopise Pětka, ale třeba i ve zpravodaji Páťák," řekla Renáta Zajíčková, starostka MČ Praha 5.

Tento projekt bude zahrnovat i přednášky s preventisty a odborníky. Více informací naleznou zájemci na webových stránkách www.detstvionline.cz.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu