• Načítám...
>

Kluziště Smíchov otevřelo své brány

  • 22. prosince 2020,
  • 15:13,
  • PRAHA 5,
  • David Wilczek

Ve zdravém těle, zdravý duch. Tímto mottem se řídí i radnice Prahy 5. A proto připravila i v letošním roce venkovní kluziště pro své obyvatele zdarma. Kvůli vládním nařízením je však nutná předchozí rezervace, kterou je možné provést na každou půl a celou hodinu.

Reklama

I přes současnou nepříznivou situaci se rozhodla Praha 5 otevřít lední kluziště na náměstí 14. října. Cílem radnice bylo dopřát místním lidem alespoň trochu zdravého pohybu. 

"Ta prognóza nebyla dobrá. My jsme měli cca dva dny na to, abychom se rozhodli, jestli to letos postavíme nebo ne. Všechno bylo připravené, ale vzhledem k tomu, jak se vyvíjela pandemická situace, tak jsme si řekli, že aspoň těch pár dětí může někde blbnout, jak byly zvyklé. Pro jistotu jsme to otevřeli, i když tam bylo riziko, že nás zavřou úplně," řekl David Dušek, radní MČ Praha 5. 

" Tak venku se dá být všude možně, ale dobré je, že se děti mohou naučit bruslit. Nic není zmrzlého a Nikolajka je zavřená. Takže nezbývá než být tady, " uvedla uživatelka kluziště.

"Hlavně jsem se přišel naučit brzdit, protože jinak se musím pořád držet mantinelu, abych nikam nespadl," prozradilo jedno z dětí využívající kluziště. 

"Spokojeni jsme moc. Už jsme chodili loni. A už jsme se těšili, až se to tu zase otevře," prozradila maminka dvou dětí, která pravidelně kluziště navštěvuje.

Vzhledem k vládním opatřením a velkému zájmu ze strany veřejnosti je nutné se předem rezervovat.

"Toto je moje oblíbená plocha. Lidi z pětky sem chodí rádi, zvlášť děti ze škol a školek. My jsme to potom museli omezit na tři půl hodiny týdně pro jednotlivého žadatele, ale ten rezervační systém je úplně naplněn. Oni se rezervují pod svým klubem. My jsme to udělali tak, že většina času je pro veřejnost a část jsme vyhradili pro kluby, ale musí se objednávat přes tu tělovýchovnou jednotu," řekl David Dušek.  

  

"Máme tady systém, že dezinfikujeme brusle a nechávají se odložené nějakou dobu, aby se zamezilo šíření koronaviru. Nabízíme k tomu i klasické služby, což je občerstvení. Bohužel to nemohou konzumovat přímo v blízkosti ledové plochy," řekl David Dušek.

Kluziště Smíchov bude za příznivého počasí a epidemické situace otevřeno až do 1. března, a to denně od 9. do 21. hodiny. 

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu