• Načítám...
>

Praha 5 stále bojuje proti výstavbě plavební komory

  • 23. prosince 2020,
  • 14:33,
  • PRAHA 5,
  • Jaroslav Šetlík

Praha 5 v minulosti podala námitky proti plánované stavbě Plavební komora Praha – Staré Město. Ty byly Ministerstvem zemědělství zamítnuty. Městská část proto podala proti rozhodnutí ministerstva zemědělství žalobu u Městského soudu v Praze a současně očekává, že soud přizná odkladný účinek, o který radnice požádala.

Reklama

Před několika lety podala Praha 5 námitky, které se týkaly záměru vybudovat Plavební komoru Praha – Staré Město. Celou záležitostí se zabývalo Ministerstvo zemědělství, které námitky městské části zamítlo.

"My jsme ve stádiu procesu projednávání té komory podali námitky, jednak proti vyhodnocení vlivu na životní prostředí EIA, kde vůbec nebyly zohledněny stávající reálné exhalace, které vypouští lodě, které plují po Vltavě přes stávající plavební komoru. Měli jsme k tomu také námitky s ohledem na narušení charakteru Pražské památkové rezervace," říká Tomáš Homola, místostarosta Prahy MČ Praha 5.

Ani jedna z námitek Prahy 5 ale nebyla akceptována. Vedení městské části se proto rozhodlo podat proti tomuto rozhodnutí žalobu.

"To co my namítáme tomu celému je zásadní pochybení celého řízení. A to je systémová podjatost na straně Ministerstva zemědělství, které rozhoduje o té námitce. Přičemž Ministerstvo zemědělství je současně zřizovatelem investora, kterým je státní podnik Povodí Vltavy, a de facto Ministerstvo zemědělství je podřízeno Vládě ČR. Takže je to takový kruh, který se uzavírá. De facto ten kdo investuje, ten kdo realizuje, tedy stát, si sám rozhodne o tom, že ten rozhodovací proces je zcela v pořádku," říká Tomáš Homola, místostarosta Prahy MČ Praha 5.

Rozhodnout tak bude muset Městský soud v Praze. Proti stavbě Plavební komory se v minulosti vyjádřila také Praha 1 i pražský magistrát.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu