• Načítám...
>

Nad Vidoulí létali draci

  • 14. listopadu 2021,
  • 13:36,
  • PRAHA 5,
  • Věra Dušková

Městská část Praha 5 zorganizovala tradiční Drakiádu. Na kopec Vidoule se vypravily děti spolu se svými rodiči. Drakům se sice kvůli bezvětří moc létat nechtělo, ale přesto si všichni tuto zábavu jaksepatří užili.

Reklama

Kopec Vidoule se v sobotu změnil v území draků. Obyvatelé městské části Praha 5 si užívali tradiční drakiádu.

„Jsem moc ráda, že je tady tolik lidí, že je o to zájem, že nám vlastně i přálo počasí. Jedinou vadu na kráse to má, že fouká ne moc velký vítr, ale přesto nám draci v ovzduší létají,“ řekla Renáta Zajíčková, starostka MČ Praha 5.

Drakům v téměř absolutním bezvětří museli pomáhat jejich majitelé a dodat jim energii k letu svýma vlastníma nohama. Co nezvládly děti, museli zvládnout rodiče.

„Tady se běhá sem tam, maminky, tatínkové, samozřejmě s dětmi,“ řekla Renáta Zajíčková. 

Soutěž o nejlépe létajícího draka byla tedy nejen oceněním draků samotných, ale i fyzické kondice dětí nebo jejich rodičů. Svépomocí vyrobení draci samozřejmě nemohli promyšleným zakoupeným výtvorům v létání konkurovat, a proto měli svou vlastní soutěž. Děti tak získaly ocenění za to, že se nebály přiložit ruku k dílu a samy tak vědí, že vyrobit takového draka není úplně jednoduché.

anketa

A komu by vadilo že jeho drakovi chybí vítr, pro toho měli organizátoři Drakiády jinou nabídku.

„Proto jsme vlastně vytvořili i program pro naše děti, takže tady mají mnoho atrakcí, je tu policie se svým programem, jsou tady různé sportovní aktivity, ale třeba i rukodělné aktivity,“ řekla Renáta Zajíčková. 

Ať tak či onak, sobotní Drakiádu si užili všichni a určitě se těší na tu příští.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu