Jesle v Praze 5 mají vyšší kapacitu

  • 2. srpna 2018,
  • 0:43,
  • PRAHA 5,
  • Natálie Forsterová

Praha 5 navýšila kapacitu dětských jeslí v ulici Na Hřebenkách. Díky stavebním úpravám tam tak vzniklo 13 nových míst. Ani to ale nestačí. Zájem rodičů o hlídání v jeslích se totiž v Praze stále zvyšuje.

Reklama

Dětské jesle v Praze 5. Ještě před začátkem minulých letních prázdnin se sem vešlo 20 dětí. Nyní jich tu může být mnohem více, a to díky investici zdejší radnice.

"Musím říci, že jsme správně odhadli to, že jesle nejsou vůbec přežitá forma péče o předškolní děti. Během krátké doby, vzhledem k tomu enormnímu nárůstu, se nám vnitřními úpravami podařilo provést změnu. Dnešní kapacita je 34 dětí," řekl Petr Lachnit, radní MČ Praha 5.

Jesle jsou určené pro děti od 15 měsíců do 3 let. Že je o ně velký zájem potvrzuje i Helena Volechová z Centra dětské sociální a ošetřovatelské pomoci.

"My toto zařízení provozujeme velmi dlouho. Tady mají jesle tradici asi 40 let. Zjistili jsme sami, po delší době fungování, že ten tradiční model vyhledávají samotní rodiče," řekla Helena Volechová, ředitelka Centra sociální a ošetřovatelské pomoci Praha 5.

"My se snažíme ty děti stimulovat k tvořivosti a manuální činnosti. Jinak máme také, což je novinka, mimojeselské aktivity," řekla Romana Simičová, vedoucí jeslí. 

Mezi tyto aktivity patří např. živé divadélko, tanečky nebo třeba dílny. Pro ty v jeslích na Hřebenkách dokonce vybudovali speciální prostor. 

"Momentálně se nacházíme v dílničkách, které vznikly přestavbou vloni v létě. Děti sem chodí každé pondělí odpoledne, kde maminkám vytváří svá díla. Jak vidíte, jsou to všelijaká díla, lepení, mačkání, malování," řekla Romana Simičová, vedoucí jeslí.

Jesle momentálně navštěvuje 27 dětí. Ty jsou rozdělené do 2 skupin podle věku. K dispozici mají profesionální tým, který klade důraz především na individuální přístup.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu