Pohádková strašidla ovládla Kinského zahrady

  • 23. září 2018,
  • 12:48,
  • PRAHA 5,
  • David Wilczek

I letos ožila zahrada Kinských pohádkovým lesem. Akce páté městské části, která je určena nejen pro děti, se každoročně těší velké oblibě. A nejinak tomu bylo i letos.

Reklama

Čarodějnice, víly a další různá stvoření čekala na návštěvníky zahrady Kinských. Konal se zde tradiční Strašidelný pohádkový les. 

"Ty rodiny jsou nesmírně vděčné, že mohou to dopoledne a odpoledne věnovat sobě a dětem, něco se naučí a my se také snažíme v průběhu toho roku, kdy se dělají 3 pohádkové lesy, seznámit veřejnost s těmi krásnými místy Prahy 5," řekl Petr Lachnit, radní MČ Praha 5. 

Děti se seznámily s pohádkovými postavami, jako je čert, princezna, pirát nebo čarodějnice. Na malé i velké návštěvníky čekaly různé úkoly. V případě, že je úspěšně splnili, dostali razítko. Po absolvování všech stanovišť si mohli vybrat dárek z truhly splněných přání. Rodiče s dětmi se zde mohli také seznámit s činností asistenčních psů, jejichž základní výcvik zabere 10 měsíců.

"Ta předvýchova spočívá v tom, že ho musíte socializovat, musíte ho naučit základní pravidla, základy poslušnosti a naučit ho chování v MHD. Specifické jsou eskalátory," řekl Martin Slabý, místostarosta MČ Praha 5. 

Součástí programu byly i tvůrčí dílničky, kde si mohly děti vyrobit nějakou praktickou věc na památku.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu