Prahu 5 povedou Piráti a nezávislí, ODS a ANO

  • 19. října 2018,
  • 17:55,
  • PRAHA 5,
  • David Wilczek

Už i Praha 5 ví, kdo povede radnici v příštích 4 letech. Na spolupráci se domluvila koalice Pirátů a nezávislých, hnutí ANO a Občanská demokratická strana. Starostou městské části by se měl stát lídr Pirátů a nezávislých Daniel Mazur.

Reklama

V Praze 5 bude vládnout koalice složená ze zástupců Pirátů a nezávislých, ODS a ANO. Ve 43 členném zastupitelstvu bude mít 27 hlasů. Post starosty bude zřejmě zastávat Daniel Mazur, který chce co nejvíce radnici otevřít místním občanům.

"Chceme udělat pokrok i třeba v rámci publikování různých dat na portálu otevřených dat hl. m. Prahy. Chceme, aby se více občané mohli zapojovat do různých plánovacích kroků, zejména v územním plánování," řekl Daniel Mazur, kandidát na starostu MČ Praha 5.

Podle Renáty Zajíčkové se nová koalice taktéž zaměří na komplexní řešení územního plánování a dopravu. 

"Budeme usilovat o to, aby byly dostavěné všechny městské okruhy, okrajové okruhy, aby byla spuštěna výstava Radlické radiály, samozřejmě s tím, že budeme zohledňovat a budeme se snažit být ohleduplní k místním obyvatelům. Určitě budeme chtít řešit oblast parkování," řekla Renáta Zajíčková, kandidátka na místostarostku MČ Praha 5. 

Koaliční partneři za stranu ANO se chtějí zaměřit na oblast sociální politiky a zlepšování veřejného prostranství.

"Konkrétně bychom chtěli dělat některé projekty, které jsme začali v minulém volebním období, jako je Vidoule, revitalizace velkých parků, výstavba nových sportovišť a dětských hřišť. Pak bychom rádi pokračovali v tom nastaveném trendu těch kvalitních sociálních služeb, které MČ poskytuje našim seniorům," řekl Martin Slabý, místostarosta MČ Praha 5. 

Jak bude vypadat obsazení rady a kdo zaujme pozice ve výborech a komisích se rozhodne na prvním zastupitelstvu, které je plánováno na začátek listopadu.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Více PR článků
Zavřít reklamu