ZŠ a MŠ Weberova opravila poslední pavilon

  • 25. října 2018,
  • 12:08,
  • PRAHA 5,
  • Kristýna Svobodová

Základní a mateřská škola Weberova v Praze 5 opravila poslední z několika pavilonů. Sportovní budova ze 70. let má teď třeba nové zateplení nebo nová okna.

Reklama

Od října 2017 do května 2018 probíhala rozsáhlá rekonstrukce na ZŠ a MŠ Weberova v Praze 5. Původní dvouměsíční plány se protáhly na půlroční práci. Pavilon E se sportovním vybavením je ale konečně hotov. 

"Jsem rád, že rekonstrukce je u konce a můžeme žákům nabídnout nové kvalitní bezpečné místo. Rekonstrukce probíhala hlavně z důvodu přítomnosti azbestu v omítkách, takže azbest jsme ekologicky zlikvidovali a škola, rsp. její sportovní pavilon, dostal nový plášť," řekl Karel Čermák, ředitel ZŠ a MŠ Weberova. 

Pavilon od svého vzniku v 70. letech nebyl až do teď rekonstruován. Jeho opravou skončily také celkové rekonstrukce tohoto zařízení. Práce na pavilonu E totiž navazovaly na opravy ostatních budov této školy, které proběhly v předešlých letech. 

"Na ZŠ Weberova proběhla zhruba před 10 lety rekonstrukce jejích objektů a pavilon E se nerekonstruoval. Je to pavilon, kde je bazén, tělocvična a skutečně si výměnu oken, pláště, i s ohledem na energetické úspory, tento objekt žádal," řekl Vít Šolle, místostarosta MČ Praha 5. 

"Došlo tedy ke kompletní výměně oken ve sportovním areálu. Dále došlo k výměně podhledů kolem oken i v tělocvičnách a došlo k rekonstrukci celého opláštění," řekl Karel Čermák. 

Celkové investiční náklady činily více než 25 milionů korun. MČ Praha 5 na rozsáhlou rekonstrukci uvolnila částku ve výši 10 milionů korun.

Reklama

Mohlo by Vás zajímat


Nejnovější zprávy PRAHA


Dnešní premiéry

Nejčtenější zprávy

Reklama

PR články

Laboratoře PVK

Více PR článků
Zavřít reklamu